czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Poczta Polska montuje swój największy sorter

Poczta Polska montuje swój największy sorter

Poczta Polska rozpoczyna montaż sortera do automatycznego opracowania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP). Maszyna zasili nową sortownię w okolicy Radzymina, tzw. Warszawę II. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 120 mln zł.

Poczta Polska realizuje jedną z najważniejszych inwestycji na przestrzeni ostatnich lat, ukierunkowaną na podniesienie wydajności sieci logistycznej. Nowoczesne maszyny, które zwiększą efektywność obslugi paczek, znajdą się zarówno w istniejących, jak i w nowo budowanych sortowniach spółki.

Gotowy w 2024

W podwarszawskiej miejscowości Ciemne gm. Radzymin, na działce liczącej ponad 11 hektarów, budowany jest kompleks logistyczny Poczty Polskiej. Łączna powierzchnia inwestycji wynosi prawie 50 tys. mkw. i obejmuje m.in. budynki hali magazynowej cross dock oraz powierzchnię magazynowo – operacyjną do sortowania i ekspediowania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych, w której zostanie zamontowany sorter.

Sorter zakupiony przez Pocztę Polską będzie miał kształt pętli i zostanie wykonany w technologii „Cross-Belt”. Dzięki sześciu liniom podawania automatycznego, sześciu liniom podawania ręcznego i ponad 300 ześlizgom, będzie to największa z dotychczasowych maszyn w Poczcie Polskiej. Jego uruchomienie planowane jest na drugi kwartał 2024 roku.

Wydajność operacyjna urządzenia pozwoli na posortowanie 15 tys. przesyłek na godzinę. Nowa maszyna opracuje nie tylko przesyłki z obszaru działania oddziału, ale również stanie się wsparciem dla innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej. Dostawcą sortera jest BEUMER Group Poland.

Poczta Polska: planowy rozwój

Poczta Polska podejmuje szereg działań zmierzających ku unowocześnieniu sieci logistycznej oraz jej umaszynowieniu. W sortowni we Wrocławiu w maju br., został oddany do użytku pierwszy z trzech planowanych na ten rok sorterów do automatycznego opracowania przesyłek KEP. Kolejne zostaną oddane do użytku w III kwartale br. w sortowni w Lublinie oraz Lisim Ogonie k. Bydgoszczy. W perspektywie najbliższych lat umożliwi to spółce dalszy rozwój perspektywicznych usług kurierskich, paczkowych, logistycznych oraz dotyczących e-handlu.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź