poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0

Logistyka 4.0

100 lokomotyw Siemens Mobility dla CARGOUNIT

Siemens Mobility i CARGOUNIT podpisały umowę ramową na zakup 90 lokomotyw Vectron MS, z czego 30 zostało już zamówionych. Dodatkowo CARGOUNIT zamówił 10 Smartronów. Pierwsze dostawy lokomotyw planowane są na 2025 rok.

Wybór rodzaju transportu w branży chemicznej

W obliczu dynamicznych zmian rynkowych branża chemiczna skupia się na poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych. Ewelina Staszewska Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem Logistics radzi, kiedy skorzystać z transportu LTL, FTL lub drobnicowego sieciowego, by optymalizować koszty logistyki.

Piotr Gawle, Pharmalink: Nowe technologie, precyzyjne raportowanie

Dlaczego w logistyce farmaceutycznej warto dobrze znać swoich odbiorców? Jaka jest rola szkoleń? Kiedy ESG staje się poważnym wyzwaniem? Na te i inne pytań odpowiada Piotr Gawle, zastępca dyrektora logistyki w firmie Pharmalink.

Czynsze rosną

Czynsze rosną. W 2023 roku globalny wzrost stawek czynszów za nieruchomości logistyczne wyniósł 6%, co wskazuje na odporność tego segmentu. Tak wynika z Indeksu Czynszów...

Panattoni oddaje Park Lublin IV

Panattoni oddaje do użytku kolejną inwestycję na Lubelszczyźnie. Pierwsi najemcy rozpoczynają działalność w Panattoni Park Lublin IV.

Grupa Raben w 2023 roku

Rok 2023 upłynął w Grupie Raben pod znakiem umacniania się na dotychczasowych rynkach.

Bohnenkamp w MLP Łódź

Firma Bohnenkamp będzie korzystała z ponad 6 tys. m kw. powierzchni parku logistycznego MLP Łódź. Przekazanie do użytkowania części magazynowej zaplanowano na koniec marca br.

Nowy zautomatyzowany magazyn DB Schenkera

W Rudnej w Czechach został uruchomiony nowy magazyn logistyki kontraktowej DB Schenkera. Pracuje w nim ponad 100 autonomicznych robotów mobilnych.

Transport lotniczy: Pilne i cenne

Transport lotniczy uzupełniony przez drogowy jest jedną z najszybszych i najbardziej niezawodnych metod przewozu. Wysoki poziom bezpieczeństwa ładunku gwarantują odpowiednio skonstruowane jednostki ładunkowe i pojazdy.

Transport intermodalny: Obiecujący mimo spadku

Od dwóch lat zmniejsza się ilość towarów w transporcie intermodalnym w Polsce. Znawcy są jednak zgodni, że jest to chwilowe wahnięcie i nadchodzą dla niego tłuste lata.

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź