poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaTransport 4.0

Transport 4.0

Volvo FH Aero. Wydajność rośnie

Nowe Volvo FH Aero godzi wymagania dnia dzisiejszego z wyzwaniami przyszłości: bliższej i dalszej. Przede wszystkim jest bardziej wydajne. Może zaoszczędzić do 5% energii w porównaniu z poprzednikiem i o tyle samo spada emisja spalin.

Wybór rodzaju transportu w branży chemicznej

W obliczu dynamicznych zmian rynkowych branża chemiczna skupia się na poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych. Ewelina Staszewska Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem Logistics radzi, kiedy skorzystać z transportu LTL, FTL lub drobnicowego sieciowego, by optymalizować koszty logistyki.

Bosch i Webfleet współpracują

Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleeta będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych.

Spedycje cyfrowe to przyszłość branży TSL

Digitalizacja w branży transportowej to nie kwestia wygody, ale przetrwania na coraz bardziej wymagającym rynku.

Pantograf jako przepis na odchudzanie

Scania uczestniczy w projekcie badawczym ELISA, który sprawdza możliwość elektryfikacji autostrad poprzez budowę sieci napowietrznej zasilającej ciężkie pojazdy użytkowe. Czyżby przyszłość transportu drogowego zawisła na… drucie?

ECR i Krone łączą siły

Na początku 2024 roku firma ECR Solutions, specjalizująca się w telematyce stała się częścią Grupy Krone.

2024 w transporcie – może być już tylko lepiej

Ubiegły rok dla branży transportowej zamiast prostej, szerokiej drogi, przypominał raczej rollercoaster, zauważa Adrian Gradowski, kierownik spedycji międzynarodowej w FM Logistic.

Euro 7: Nie tylko CO2

Wygląda na to, że los normy Euro 7 już został przesądzony. Będzie dotyczyć nie tylko samochodów spalinowych, ale również elektrycznych. Jak to możliwe? Otóż nie będzie regulowała jedynie poziomu emisji spalin, w tym CO2, ale również będzie dotyczyć poziomu zanieczyszczeń wynikających ze ścierania się opon czy pracy hamulców.

Blog Goodyear Drive Results – nowa platforma wiedzy dla flot

Goodyear udostępnił nową platformę dla branży transportowej blog „Drive Results”.

Jeśli nie skonto, to co? Finansowe alternatywy dla spedycji

Gotowość do szybkiej zapłaty bywa kartą przetargową w rozmowach z przewoźnikami. Popularnym sposobem na rozwiązanie tej kwestii do niedawna było skonto.

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź