wtorek, 16 kwietnia, 2024

Zarządzanie

Dachser przejmuje firmę Brummer, dostawcę logistyki żywności

Poprzez przejęcie Brummer, wieloletniego partnera European Food Network w zakresie transportu żywności w kontrolowanej temperaturze, Dachser wzmacnia swoją sieć transportu.

CEVA Logistics przedłuża kontrakt

CEVA Logistics wzmacnia pozycję na polskim rynku logistyki kontraktowej dedykowanej branży motoryzacyjnej. Do jej klientów należy Marelli Aftermarket, który jest jednym z liderów niezależnego rynku części zamiennych.

IVECO: Dostrzegając nieoczywiste

IVECO ma za sobą intensywny rok. Mimo problemów z dostępnością firma poprawiła swoje udziały w rynku samochodów użytkowych. Jesienią zadebiutował elektryczny ciągnik, a pod koniec roku cała gama zmodernizowanych pojazdów.

Zwrot towaru – okazja, a nie problem

We wrześniu 2023 roku liczba aktywnych użytkowników aplikacji InPostu w Polsce przekroczyła 10 milionów. Część z nich z pewnością skorzystała z niej w pierwszych tygodniach nowego roku, aby dokonać zwrotu towaru.

Optymalizacja tras w firmach transportowych – jak to robić skutecznie?

W dobie rosnącej konkurencji i ciągłego wzrostu kosztów transportu optymalizacja tras jest kluczowa dla efektywności firm transportowych. Aplikacja fireTMS z zaawansowanymi mapami ułatwia to zadanie, pozwalając na wybór najbardziej opłacalnych przejazdów. Dowiedz się, jak skutecznie wyznaczać trasy, aby maksymalizować zyski i minimalizować wydatki.

Cyberbezpieczeństwo w transporcie

Rozwój technologii cyfrowych wnosi znaczące zmiany do wielu sektorów gospodarki, w tym także dla sektora transportu. Jednakże, wraz z korzyściami płynącymi z cyfryzacji, pojawiają się również nowe wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem.

VR Truck Simulator w Grupie Raben

Grupa Raben używa symulatora VR Truck do rekrutacji i szkolenia kierowców.

Locotranssped stosuje telematykę Thermo Kinga

Locotranssped, firma logistyczna specjalizująca się w transporcie intermodalnym i drogowym wprowadza usługę ThermoKare 24/7 Fleet Monitoring.

Wybór rodzaju transportu w branży chemicznej

W obliczu dynamicznych zmian rynkowych branża chemiczna skupia się na poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych. Ewelina Staszewska Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem Logistics radzi, kiedy skorzystać z transportu LTL, FTL lub drobnicowego sieciowego, by optymalizować koszty logistyki.

Bosch i Webfleet współpracują

Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleeta będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych.

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź