piątek, 19 lipca, 2024

Zarządzanie

Work-life integration. Integracja zamiast równowagi

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie, granice między życiem zawodowym, a osobistym stają się coraz bardziej płynne. Tradycyjne podejście do równowagi między pracą, a życiem prywatnym, oparte na wyraźnym oddzieleniu obu sfer, często nie odpowiada współczesnym potrzebom i oczekiwaniom pracowników.

Myto dla pojazdów powyżej 3,5 tony

Na niemieckich autostradach i federalnych drogach szybkiego ruchu wkrótce zostanie rozszerzony obowiązek uiszczania opłat drogowych. Myto do tej pory dotyczyło tylko pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony.

MOVE – powtórka materiału

Wiele się mówi o elektryfikacji, ale niewiele nowego. Kongres MOVE, który odbył się 4 kwietnia 2024 r. w Poznaniu uporządkował dotychczasową wiedzę, a urozmaiciła go premiera nowej elektrycznej Scanii do przewozów regionalnych.

Burkhard Eling, Dachser: Z myślą o przyszłości

Logistyka oznacza ciągłe podejmowanie i radzenie sobie z nowymi wyzwaniami. Burkhard Eling, dyrektor zarządzający firmą Dachser dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat sytuacji w branży logistycznej w 2024 roku.

Krok do ocalenia polskiego transportu?

Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych TRANS (SPD TRANS) zorganizowało spotkanie w Hotelu Korona w Rybniku. Miało ono na celu omówienie dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się polska branża transportowa.

Czy chcesz, żeby twój biznes był jak dzban?

Na biznes można spojrzeć z dwóch perspektyw: z zewnątrz lub okiem pracowników. Aby to zobrazować, posłużę się metaforą. Często używamy szklanki jako symbolu postrzegania sytuacji – dla jednych do połowy pełna, dla innych w połowie pusta. Ja ostatnio zainspirowałem się dzbanem.

Flota Iveco na trasie koncertowej Metallica

Iveco dołącza do zespołu Metallica podczas europejskiej trasy koncertowej M72 World Tour. To współpraca w ramach partnerstwa ogłoszonego w Barcelonie podczas premiery w pełni odnowionej gamy Iveco.

Nowa era współpracy w branży transportowej: integracja i zaufanie

Branża transportowa przechodzi obecnie dynamiczne zmiany, które stawiają przed nią nowe wyzwania, jednocześnie otwierając ogromne możliwości. To nie tylko ewolucja technologiczna. To przede wszystkim rewolucja w podejściu do współpracy i zaufania między firmami transportowymi a ich klientami.

Dachser przejmuje firmę Brummer, dostawcę logistyki żywności

Poprzez przejęcie Brummer, wieloletniego partnera European Food Network w zakresie transportu żywności w kontrolowanej temperaturze, Dachser wzmacnia swoją sieć transportu.

CEVA Logistics przedłuża kontrakt

CEVA Logistics wzmacnia pozycję na polskim rynku logistyki kontraktowej dedykowanej branży motoryzacyjnej. Do jej klientów należy Marelli Aftermarket, który jest jednym z liderów niezależnego rynku części zamiennych.

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź