sobota, 13 lipca, 2024

Telematyka

Myto dla pojazdów powyżej 3,5 tony

Na niemieckich autostradach i federalnych drogach szybkiego ruchu wkrótce zostanie rozszerzony obowiązek uiszczania opłat drogowych. Myto do tej pory dotyczyło tylko pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony.

Ulepszenie rozwiązań sygnalizacji świetlnej na całym świecie

TomTom (TOM2) został wybrany przez Miovision, lidera w dziedzinie technologii zarządzania ruchem, aby ulepszyć jego analizy sygnałów drogowych oraz rozwiązania w pojazdach.

DAF wprowadza internetową platformę do zarządzania flotą

PACCAR Connect – tak nazywa się internetowa platforma, dzięki której DAF umożliwi zarządzanie flotą pojazdów. Holendrzy zaznaczają, że udogodnienie znacznie uprości dostęp do informacji i podniesie łatwość obsługi. Każdy nowy DAF XB, XD, XF, XG i XG+ będzie objęty dziesięcioletnim dostępem do PACCAR Connect.

Transport produktów farmaceutycznych: Niewidoczna jakość

Transport produktów farmaceutycznych polega na śledzeniu niewidocznego. Jeśli opakowanie nie jest uszkodzone, trudno odróżnić lek dobry od takiego, który nie nadaje się do użytku.

Locotranssped stosuje telematykę Thermo Kinga

Locotranssped, firma logistyczna specjalizująca się w transporcie intermodalnym i drogowym wprowadza usługę ThermoKare 24/7 Fleet Monitoring.

Bosch i Webfleet współpracują

Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleeta będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych.

ECR i Krone łączą siły

Na początku 2024 roku firma ECR Solutions, specjalizująca się w telematyce stała się częścią Grupy Krone.

2024 w transporcie – może być już tylko lepiej

Ubiegły rok dla branży transportowej zamiast prostej, szerokiej drogi, przypominał raczej rollercoaster, zauważa Adrian Gradowski, kierownik spedycji międzynarodowej w FM Logistic.

Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem?

Jednolity system upraszczający rozliczanie opłat drogowych przynosi oszczędności przewoźnikom, ale czy można pójść o krok dalej i je redukować?

Thermo King współpracuje z idem telematics

Klienci korzystający z idem telematics będą teraz mieli dostęp do danych z agregatów firmy Thermo King i systemu AxlePower.

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź