piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościRenault Trucks modernizuje gamę ciężką

Renault Trucks modernizuje gamę ciężką

Renault Trucks wzbogaca wyposażenie modeli T, T High, C oraz K oraz ich elektrycznych wersji T i C E-Tech.

Uwagę zwraca przede wszystkim nowy, 12-calowy ekran, który zastąpił cyfrowo-analogowe wskaźniki. Po prawej stronie ulokowano dodatkowy 9-calowy ekran dotykowy multimediów z dostępem do Android Auto i Apple CarPlay. Cyfrowe wskaźniki oraz dodatkowe funkcje, w tym połączenia telefoniczne i odtwarzanie muzyki można obsługiwać przyciskami na kierownicy. Na ekranie widoczne mogą być wskazówki nawigacji lub widok z kamery. Opcją jest ładowarka indukcyjną do telefonu.

Kierownica może być pokryta skórą natomiast fotele można zamówić w wersji pokrytej tkaniną i/lub skórą. Deska rozdzielcza może być szeroka lub kompaktowa w kolorze antracytowym lub czarno-czerwonym. Elektryczne wersje mają charakterystyczne niebiesko-czerwone wykończenie. Szeroki zakres regulacji kierownicy ułatwia prowadzącemu zajęcie wygodnej pozycji.

Prowadzić bezpiecznie

Modele Renault Trucks na 2024 rok wyposażone są w nowe systemy wspomagające jazdę. Otoczenie pojazdu monitorują radary i kamery, niwelujące martwe pola lusterek. Opcjonalnie można zamontować łącznie pięć kamer aby mieć podgląd nie tylko na otoczenie pojazdu, ale również ładownię i sprzęg siodłowy.

renault trucks

Kierowcy są automatycznie informowani o poziomie ciśnienia w oponach ciężarówki i naczepy oraz ostrzegani w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, co pozwala uniknąć szkodzenia opon, a w najlepszym razie zbędnego wzrostu zużycia paliwa. Pojazdy są wyposażone w system ostrzegania o przekroczeniu prędkości (ang. ISA, Intelligence Speed Assistance – Inteligentny Asystent Prędkości) z kamerą, która wykrywa ograniczenia prędkości i ostrzega kierowców o ich przekroczeniu.

Renault Trucks T, T High, C i K mogą być wyposażone w poduszkę powietrzną kierowcy połączoną z napinaczem pasów bezpieczeństwa, będącą standardem w elektrycznych T i C E-Tech.

Renault Trucks: pracować wydajnie

Aby zmniejszyć zużycie paliwa, pojazdy mogą być wyposażone w tempomat topograficzny Optivision. W skład oprogramowania do zarządzania flotą Optifleet wchodzą również moduły Check i Map, które pozwalają kontrolować i optymalizować styl jazdy oraz wydajnie planować podróże. Usługa ta jest dostępna w standardzie w elektrycznych Renault Trucks T i C E-Tech.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź