piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualności500 000 samochód z Wrześni

500 000 samochód z Wrześni

Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochód. Jubileuszowy egzemplarz to Volkswagen Crafter 2.0 TDI.

Zakład we Wrześni rozpoczął działanie w październiku 2016 roku. Teraz, z linii produkcyjnej tej nowoczesnej fabryki zjechał półmilionowy samochód. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium, który trafi do odbiorcy w Belgii.

Volkswagen i MAN razem

Volkswagen Poznań produkuje we Wrześni modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz przemyślanej organizacji linii produkcyjnych te dwa modele powstają w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością i wysokością oraz liczbą drzwi i okien. Do wyboru jest również sześć jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Jubileuszowy, półmilionowy samochód z Wrześni wyposażony jest m.in. w automatyczną, ośmiobiegową skrzynię biegów, aluminiowe felgi i pakiet chromowy Trendline.

Volkswagen Poznań: 450 dziennie

– Wzniesiony w latach 2014 – 2016 kosztem miliarda euro zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu. To zakład, który otworzył nowe możliwości rozwoju dla Wrześni – podkreśla Thomas Kreuzinger – Janik, dyrektor fabryki. – Jesteśmy dumni, że dziś nasze bramy opuścił samochód z numerem 500 000. To najlepsza okazja by podziękować naszym pracownikom za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm na każdym etapie produkcji, a także mieszkańcom i lokalnym władzom za znakomitą współpracę.

Moce produkcyjne fabryki dochodzą do 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają na rynki całego świata. Wśród największych odbiorców są Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale także odległe, egzotyczne kraje takie jak Panama, Surinam, Tajwan, Peru, czy Wyspy Kanaryjskie. Warto przypomnieć, że oprócz wersji dostawczych i podwozi do zabudowy, we Wrześni produkowany jest też komfortowy, bazujący na Crafterze kamper, Volkswagen Grand California.

Volkswagen Poznań
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź