wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Wmurowano kamień węgielny pod MLP Gorzów Wielkopolski

Wmurowano kamień węgielny pod MLP Gorzów Wielkopolski

Nowe centrum logistyczne MLP Gorzów Wielkopolski zapewni łącznie 56,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jako pierwsza wprowadzi się firma Sunrise Medical, która będzie korzystać z 9,2 tys. mkw.

Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w lutym 2024 r. inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent.

Sunrise Medical jako pierwszy

W miniony wtorek nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych na terenie parku MLP Gorzów Wielkopolski wyniesie 56,7 tys. mkw. W ramach pierwszej fazy inwestycji powstanie obiekt oferujący docelowo 21,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Z tego blisko połowa przeznaczona jest dla pierwszego najemcy, firmy Sunrise Medical. Przekazanie do użytkowania gotowych powierzchni planowane jest w lutym 2024 r.

We wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, generalnego wykonawcy, najemcy oraz inwestora. W uroczystości wziął udział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Firmę MLP Group, będącą właścicielem parku w Gorzowie, reprezentował Radosław T. Krochta, prezes zarządu i dyrektor generalny. Z ramienia firmy WPIP, pełniącej funkcję generalnego wykonawcy, w ceremonii wziął udział Dariusz Stasik, prezes zarządu. Natomiast pierwszego najemcę, reprezentował Thomas Hardt, starszy wiceprezydent na Europę i dyrektor operacyjny Grupy Sunrise Medical.

Nowy inwestor, nowe miejsca pracy

– Kolejny inwestor w mieście potwierdza, że to, co robimy w zakresie ułatwień i warunków dla biznesu ma sens. Kolejne miejsca pracy i kolejne firmy prowadzące działalność w Gorzowie wzmacniają pozycję biznesową miasta. Tym bardziej miło nam będzie powitać firmę Sunrise Medical, będącą światowym liderem w rozwoju, wzornictwie produkcji i dystrybucji m.in. wózków przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, rozwiązania technologiczne i środowiskowe które oferuje MLP Group spójne są z działaniami miasta. Stawiamy bowiem na nowoczesny rozwój przy zachowaniu odpowiedzialności za środowisko i tereny, na których powstają kolejne centra logistyczne. Wierzę, że przyszli najemcy docenią to i wykorzystają ten atut przy rozwijaniu swoich działalności. Zapewniam o wsparciu samorządowym na każdym etapie rozwoju inwestycji – zaznaczył Jacek Wójcicki.  

MLP Gorzów Wielkopolski

– Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy do ochrony środowiska. Wszystkie nowo budowane obiekty poddajemy procesowi certyfikacji BREEAM. Na każdym etapie realizacji inwestycji dbamy także o komfort użytkowników parku logistycznego, wdrażając nowoczesne rozwiązania. Za każdym razem ściśle współpracujemy również z przyszłymi użytkownikami obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania najemców i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności – powiedział Radosław T. Krochta.

– Pełnienie roli generalnego wykonawcy w premierowym projekcie MLP Group w województwie lubuskim jest dla WPIP powodem do dużej satysfakcji. To kontynuacja dobrej, partnerskiej współpracy, która zaowocowała już zakończeniem inwestycji polegających na budowie oraz rozbudowie parków logistycznych tego renomowanego dewelopera w różnych częściach naszego kraju, gdzie zastosowane zostały rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe – dodał Dariusz Stasik.

Blisko miasta i granicy

Obiekty powstające w MLP Gorzów zostaną poddane certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W ramach projektu zainstalowane zostaną m.in. pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery.

MLP Gorzów zlokalizowany jest po zachodniej stronie Gorzowa Wielkopolskiego. Park znajduje się w odległości 9 km od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego trasy ekspresowej S3. Atutem dla inwestorów jest również bliskość granicy z Niemcami, do której są zaledwie 53 km, a do Berlina około 135 km. Kompleks logistyczny skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-handlu, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź