sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPolska Grupa Farmaceutyczna wynajmie eSprintery

Polska Grupa Farmaceutyczna wynajmie eSprintery

Polska Grupa Farmaceutyczna zdecydowała się na długoterminowy wynajem floty elektrycznych pojazdów Mercedes-Benz eSprinter.

– Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać innowacyjne rozwiązania w nurcie nowej mobilności, które przyczyniają się do rozwoju branży farmaceutycznej – mówi Jan Zachel, dyrektor krajowy ds. kluczowych klientów z Mercedes-Benz Vans Polska. Umowa została podpisana na 4 lata.

Polska Grupa Farmaceutyczna odbierze od spółki Mercedes-Benz Polska 26 elektrycznych eSprinterów, wyposażonych w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków.

eSprinter – Nowy rozdział

– Wspólnie otwieramy rozdział, w którym technologia i jakość idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Zrobiliśmy także krok w kierunku jeszcze wydajniejszej i bardziej ekologicznej dostawy leków do aptek oraz większego komfortu naszych kierowców – mówi Dawid Stasiecki, koordynator ds. floty w Polskiej Grupie Farmaceutycznej.

eSprinter Furgon ma ładownię o objętości 11 m³ i ładowność 848 kg.  

– Istotnym atutem jest fakt, że napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza dostępnej przestrzeni. Zasięg eSprintera wynosi do 159 km wg normy WLTP (przy określonym wariancie akumulatora). Dzięki temu świetnie sprawdzi się w jeździe po mieście, jednocześnie w ciągu 25 minut będziemy w stanie naładować auto nawet do 80% baterii, w zależności od dostępnej infrastruktury ładowania – wyjaśnia Jan Zachel.

Warto dodać, że samochody elektryczne mogą okazać się dużo prostsze w serwisowaniu od tych z silnikiem wysokoprężnym. Chociażby ze względu na nieobecność filtra cząstek stałych, dwumasowego koła zamachowego czy rozrusznika. W mieście pojazd może poruszać się buspasami i wjeżdżać do stref czystego transportu, a dodatkowo może bezpłatnie parkować w strefach płatnego parkowania. Wszystkie te aspekty ułatwiają jazdę po mieście, co znacząco wpłynie np. na terminowość dostaw.

Dodatkowo dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. „Mój Elektryk”, przedsiębiorstwa mogą uzyskać dofinansowanie na zakup e-pojazdu w wysokości nawet do 70 000 złotych (na samochód w kategorii N1).

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź