poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościPierwsze Solarisy w Opocznie już wkrótce

Pierwsze Solarisy w Opocznie już wkrótce

18 kwietnia 2023 roku przedstawiciele Gminy Opoczno podpisali z firmą Solaris umowę na dostawę 12 elektrycznych autobusów wraz z infrastrukturą ładowania.

To pierwsze na Solarisy w Opocznie. Urbino electric o długości 9 i 12 metrów wyjadą na ulice miasta w pierwszej połowie 2024 roku. Wartość kontraktu wynosi ponad 36 mln zł brutto. Wraz z pojazdami Solairs dostarczy infrastrukturę do ładowania. Autobusy pojawią się na ulicach Opoczna 2024 roku. Całkowita wartość kontraktu sięga przeszło 36 mln zł brutto.

– Dzisiejsze podpisanie kontraktu na 12 nowoczesnych autobusów elektrycznych to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Cieszymy się, że Opoczno zdecydowało się na współpracę z nami – podkreślił Jakub Zakrzewski, dyrektor sprzedaży regionu północnego w Polsce w spółce Solaris Bus & Coach.

Solarisy w Opocznie

Zamówione elektrobusy są wyposażone w centralny silnik i będą zasilane bateriami High Energy o łącznej pojemności 280 kWh w przypadku pojazdów dziewięciometrowych oraz 420 kWh w dwunastometrowych. Będą mogły być ładowane przez wtyczkę plug-in. Krótszy wariant pomieści 55 osób, dłuższy 70. Autobusy będą zaopatrzone w zautomatyzowaną klimatyzację całopojazdową, automatyczny system liczenia pasażerów oraz system prekondycjonowania termicznego podczas ładowania, tzn. uruchamiania ogrzewania lub klimatyzacji podczas ładowania.

Elektryczne Solarisy  są już obecne na ulicach 53 polskich miast, w łącznej liczbie ponad 600 sztuk. Urbino 12 electric to jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się pojazdów z „bezemisyjnej” oferty producenta. Przewoźnicy często rozpoczynają wdrażanie elektromobilności właśnie od tego modelu. Urbino 9 electric jest popularny w mniejszych ośrodkach lub jako uzupełnienie taboru.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź