piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościElli razy 500 000

Elli razy 500 000

Największa w Europie sieć ładowania Elli ma już 500 000 punktów ładowania.

Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy do sieci dołączyło ponad 100 000 stacji ładowania. Kierowcy z 28 europejskich krajów mogą naładować samochód dowolnej marki w punkcie ładowania obsługiwanym przez jedną z 950 firm. Marka Elli należy do Grupy Volkswagen.

– Pół miliona punktów ładowania w sieci ładowania Elli to ważny kamień milowy na drodze rozwoju elektromobilności. Wraz z naszymi partnerami budujemy kompleksową, łatwą w obsłudze sieć ładowania w Europie – uważa Thomas Schmall, członek zarządu ds. technologii.

Elli: Nie tylko samochody

Grupa Volkswagen samodzielnie zajmuje się podstawowymi rozwiązaniami dla elektromobilnością. Odpowiedzialny za to dział wdraża plan przedstawioną podczas Power Day 2021, a jedną z jego części są ładowarki.

Rozbudowa infrastruktury ładowania jest konieczna dla rozwoju elektromobilności. Grupa Volkswagen chce stać się czołowym dostawcą rozwiązań umożliwiających ładowanie pojazdów. Od 2017 roku liczba podmiotów, z którymi nawiązała współpracę stale rośnie: oprócz udziałów w spółkach joint venture IONITY i Ewiva, grupa nawiązała strategiczne partnerstwo z hiszpańskim dostawcą energii elektrycznej Iberdrola oraz brytyjskim BP.

Łatwiej ładować

Oprócz stacji ładowania prądem zmiennym (AC), które można znaleźć głównie w miastach, sieć ma w całej Europie około 33 000 stacji ładowania prądem stałym (DC) o dużej mocy. Usługa Plug&Charge pozwala pojazdom elektrycznym i stacjom ładowania na samoczynne rozpoczęcie i zakończenie ładowania. Kierowca musi jedynie podłączyć samochód do ładowarki, reszta odbywa się automatycznie. Taką możliwość stwarza około 5000 stacji Elli.

Sieć oferuje prosty i przejrzysty cennik dla różnych typów stacji ładowania prądem zmiennym i stałym. Stawki Drive Free, Drive City i Drive Highway obowiązują we wszystkich krajach, w których działa Elli. Kierowcy mogą wejść na stronę internetową i z góry poznać koszty ładowania. Z sieci mogą korzystać jej klienci oraz użytkownicy pojazdów marek Seat i Cupra („Easy Charging”), Skoda („Powerpass”) oraz Volkswagen („We Charge”), a od stycznia 2023 roku także Audi.

Elli: Nie tylko stacje

Aktualna oferta obejmuje szereg urządzeń i usług, od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i elastyczne stawki za energię odnawialną. Elli oferuje rozwiązania cyfrowe i usługi zaprojektowane ułatwiające wygodne ładowanie. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź