poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościMonitorowanie środowiska dla wrażliwych produktów: Seris Konsalnet prezentuje czujnik BTSMP1

Monitorowanie środowiska dla wrażliwych produktów: Seris Konsalnet prezentuje czujnik BTSMP1

Seris Konsalnet wprowadza do swojej oferty innowacyjne rozwiązanie dla branży logistycznej i nie tylko – nowoczesny sensor BLE. To kompaktowe urządzenie, pomimo niewielkich rozmiarów 5 x 4 x 1 cm i wagi zaledwie 18 g, oferuje zaawansowane funkcje monitorowania otoczenia. Czujnik BTSMP1

Czujnik BTSMP1 jest zdolny do mierzenia temperatury, wilgotności, ruchu oraz rejestrowania zmian w polu magnetycznym. Komunikuje się z użytkownikiem za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej poprzez Bluetooth oraz dostarczając informacje, alerty i raporty o stanie otoczenia w systemie Seris Konsalnet GPS w czasie rzeczywistym.

Temperatura i wilgotność pod kontrolą

W obszarze transportu, czujnik BTSMP1 może być montowany zarówno wewnątrz naczep, jak i kontenerów. Wówczas monitoruje temperaturę i wilgotność. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku transportu produktów wrażliwych na temperaturę takich, jak leki, szczepionki, organy do transplantacji, ale również świeżych produktów spożywczych.

Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie może wykrywać niespodziewane przemieszczenia czy zmiany orientacji produktów, co jest szczególnie przydatne w transporcie delikatnych ładunków. Funkcja detekcji zmian w polu magnetycznym pozwala na wykorzystanie czujnika jako alarmu antywłamaniowego, na przykład przez zamocowanie go do drzwi.

Czujnik BTSMP1: zabezpieczenie przed kradzieżą

W sektorze rolnictwa, czujnik ten może być instalowany zarówno w silosach, jak i chłodniach. Pozwala monitorować wilgotności zbóż oraz temperaturę przechowywanych produktów. Funkcje antywłamaniowe czujnika chronią maszyny rolnicze czy budynki gospodarcze przed kradzieżą.

Seris Konsalnet – czujnik BTSMP1
Nowoczesny sensor BLE to kompaktowe urządzenie. Ma niewielkie rozmiary 5 x 4 x 1 cm i waży zaledwie 18 g.

W branży budowlanej czujnik BTSMP1 może być wykorzystany do zabezpieczania magazynów z materiałami budowlanymi przed nieuprawnionym dostępem czy kradzieżą. Zapewnienie odpowiednich warunków dla wrażliwych materiałów, takich jak farby, kleje czy materiały izolacyjne, jest możliwe dzięki monitorowaniu temperatury i wilgotności.

Dzięki wszechstronności czujnika BTSMP1, jego potencjał zastosowania staje się praktycznie nieograniczony. W połączeniu z prostotą komunikacji poprzez aplikację mobilną jest niezastąpionym narzędziem w wielu branżach.

Specyfikacja techniczna:

  • Łatwa w obsłudze aplikacja mobilna do konfiguracji, skanowania danych i aktualizacji.
  • Urządzenie zintegrowane z nadajnikami systemu Seris Konsalnet GPS.
  • Wymiary i waga: 56,6 × 38 × 13 mm, 18 g.
  • Łączność bluetooth: zgodność z bluetooth 4.2, certyfikat bluetooth 5.2, zasięg 80 m.
  • Bateria o pojemności 600 mAh, czas pracy do 10 lat.
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź