piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZmodernizowane Volvo FL i FE

Zmodernizowane Volvo FL i FE

Volvo FL i FE zostały zmodernizowane. Dodano nowe systemy bezpieczeństwa, a wersje elektryczne mają zasięg dochodzący do 450 km.

Volvo FL i FE nadają się do większości zastosowań w miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Volvo oferuje wersje elektryczne od 2019 r. Są one sprzedawane w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych nowych FL i FE zwiększono dwukrotnie do 43 kW. Skróciło to czas potrzebny do ładowania akumulatora o połowę. W ofercie są także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km zasięgu.

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą ograniczoną przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji sprawia, że FL i FE wykraczają ponad wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.

Zmodernizowane Volvo

Zmodernizowane Volvo FL i FE mają też atrakcyjnym wygląd z przodem z charakterystycznymi reflektorami LED i nowym oznaczeniem marki. Wszystkie warianty FL i FE na olej napędowy gaz ziemny oraz elektryczne mają zmodernizowane wyposażenie, dzięki czemu lepiej sprawdzą się podczas pracy w mieście. Niektóre z nowości to:

– zmodyfikowane lusterka polepszające widoczność,

– oświetlenie LED i zamykany schowek w kabinie,

– opcjonalne kamery: 360˚ z widokiem z lotu ptaka oraz z widokiem z boku, opcje te można łączyć,

– kluczyk z nowymi funkcjami.

Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy. Systemy bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, unikanie kolizji bocznych i ostrzeżenia dla kierowcy. Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz. Dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź