wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościMocniejsze Volvo FL

Mocniejsze Volvo FL

Volvo Trucks oferuje teraz FL z mocniejszym silnikiem o mocy 320 KM.

Nowy silnik o mocy 320 KM może być przydatny np. w terenie górzystym, w branży budowlanej lub w samochodach specjalnych.

Volvo FL: również B100

Volvo FL osiąga dopuszczalną masę całkowitą maksymalnie 19 ton. Jest bardzo wszechstronny, a nowy silnik o mocy 320 KM zwiększa jago możliwości.

– Ten model jest już bardzo popularny dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniach miejskich. Teraz uatrakcyjniliśmy go jeszcze bardziej dzięki nowemu, mocniejszemu silnikowi, który w razie potrzeby zapewnia kierowcy dodatkowy moment obrotowy. Oznacza to, że może również skutecznie obsługiwać np. duże pompy i żurawie w pojazdach ratowniczych – mówi Kenneth Ackerberg, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną w rejonach górskich. 8-biegowa automatyczna skrzynia produkcji ZF, zdolna przenosić moment obrotowy do 1200 Nm ma tryb ekonomiczny oraz nastawiony na maksymalne osiągi.

Volvo FL

Do zalet Volvo FL zaliczają się przestronne kabiny, zapewniające dobrą widoczność. Dopracowany proces spalania oraz konstrukcja katalizatora SCR i filtra cząstek stałych (DPF) przyczyniają się do niskiego zużycia paliwa i wydłużenia okresu między przeglądami.

Oba silniki: 6-cylindrowy D8K320 i 4-cylindrowy D5K240 dostępne są w wersjach przystosowanych do zasilania biodieslem B100. Większy oferowany jest w pojazdach o dmc od 12 do 19 ton, a mniejszy od 10 do 16 ton.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź