piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościVolvo FH ma 30 lat

Volvo FH ma 30 lat

Mija 30 lat, odkąd Volvo wprowadziło na rynek model FH, który został najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.

Przez 30 lat sprzedano prawie 1,4 miliona Volvo FH na blisko 80 rynkach na całym świecie. Wprowadzone na rynek w 1993 roku FH miało dopracowaną aerodynamicznie kabinę. Było cenione za komfort i wydajność.

volvo fh
Pierwsze FH było nowe pod każdym względem, ale najbardziej zwracała uwagę opływowa kabina.

– We wszystkich kluczowych obszarach, takich jak komfort kierowcy, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i produktywność, nigdy nie przestaliśmy udoskonalać tego modelu. Jestem bardzo dumny, że dziś nasi klienci mogą zamawiać Volvo FH w wersji elektrycznej, gazowej i wysokoprężnej – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowy od początku do końca

Volvo FH zostało wyposażone w całkowicie nowe podwozie o konstrukcji ułatwiającej dopasowanie go dla różnych zadań. Układ napędowy obejmował nowy 12-litrowy silnik, a nowa kabina miała opływowy kształt, była estetyczna i wygodna. Jednocześnie w wersji FH16 pojawił się rzędowy, 6-cylindrowy sinik 16-litrowy, który powracając co pewien czas w nowych odsłonach, bywał najmocniejszym silnikiem na rynku, spośród stosowanych w typowych, szosowych ciężarówkach.

Samochód był stale modernizowany. Do najważniejszych innowacji wprowadzonych na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat zalicza się poduszka powietrzna kierowcy, zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia wysoką zwrotność i ułatwia prowadzenie.

volvo fh
Regularnie modernizowane Volvo FH16 bywało najmocniejszą ciężarówką dostępną na rynku. Ciągnik na zdjęciu miał moc 750 KM.

– Volvo FH pierwszej generacji to przełom, który całkowicie zmienił koncepcję nowoczesnego pojazdu ciężarowego. Od tego czasu nadal wyznaczamy nowe standardy w transporcie ciężarowym i wprowadziliśmy na rynek pięć kolejnych generacji tego samochodu ciężarowego. Naszą receptą na sukces było wykorzystanie najnowszej technologii w sposób, który zawsze zapewniał wyraźne korzyści naszym klientom i kierowcom. Jako dowód naszych udanych wysiłków w zakresie ciągłego doskonalenia i ciągłej ewolucji, Volvo FH jest jedyną ciężarówką, która trzykrotnie została wybrana „Ciężarówką Roku” – stwierdza Ylva Dalerstedt, menedżer segmentu transportu długodystansowego w Volvo Trucks .

volvo fh
Obecnie na rynku obok wersji spalinowych są również elektryczne FH.
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź