piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBezpieczny transport i magazynowanie żywności

Bezpieczny transport i magazynowanie żywności

Georg Utz to doświadczone przedsiębiorstwo oferujące szeroką gamę rozwiązań wielokrotnego użytku dla producentów żywności, do wielu zastosowań i etapów przetwarzania.

Firmy z branży spożywczej znajdą w ofercie Grupy Utz m.in., specjalne pojemniki na ryby i mięso, pojemniki do produkcji i dojrzewania serów, pojemniki termoizolacyjne, pojemniki obrotowe do układania w stosie jak również palety i  wielkogabarytowe skrzyniopalety.

Georg Utz

Rozwiązania Utz są optymalnie dostosowane do spełnienia istotnych wymagań w produkcji
i dystrybucji żywności. Stosując we wszystkich pojemnikach wyłącznie materiały
w 100% dopuszczone do kontaktu z żywnością, Utz gwarantuje najwyższą jakość i świeżość przechowywanych w nich produktów. Trwałość i szwajcarska jakość pojemników oraz palet plastikowych Utz pozwala na ich wielokrotne stosowanie w procesach Klienta, łatwe czyszczenie oraz dezynfekcję. Trwałe i ustandaryzowane produkty Utz, jak np. nowa linia E-performance do transportu mięsa pozwalają na większą automatyzację procesów, co w długim okresie gwarantuje korzyści dla środowiska, a po zakończeniu cyklu ich życia pozwala na 100% recykling produktów, tworząc istotny wkład dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Pojemniki oszczędzające powierzchnię ułożone w stosie
oraz po złożeniu.


Tylko producenci pojemników posiadających licencję GS1, tacy jak Utz, są upoważnieni do produkcji E Performance, pojemników do transportu mięsa, zgodnie z określoną procedurą.

W ofercie grupy Utz znajdują się także pojemniki trapezowe o wymiarach 600x400x355 mm, przeznaczone do kompletacji internetowych zamówień spożywczych w magazynie oraz dystrybucji towaru do domu klienta.

Jest to rodzaj pojemnika obrotowego, który oszczędza powierzchnię magazynową. Pełny można ustawiać w stos i przewozić jeden na drugim, po wypakowaniu zawartości natomiast, wystarczy opakowanie obrócić o 180o  i umieścić pojemniki jeden w drugim, a ograniczymy w ten sposób powierzchnię załadunkową nawet o 85 %.

Georg Utz
Górne uchwyty pojemnika ułatwiają zamocowanie reklamówek lub toreb papierowych. Kody kreskowe pozwalają sprawnie kontrolować obiegu pojemników.

Specjalizacja pojemników dla tej branży objawia się m.in. tym, że na górnej krawędzi pojemniki posiadają specjalne uchwyty, które służą do zamocowania reklamówek, lub toreb papierowych, oddzielających od siebie różny asortyment. Rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo przewożonej żywności – ochronę przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem artykułów spożywczych. Aby umożliwić zarządzanie systemem dystrybucji i pełną kontrolę obiegu pojemników można je dodatkowo wyposażyć w etykiety z kodami kreskowymi. W ofercie firmy znajdują się również wózki transportowe, kompatybilne z tego typu pojemnikami.  

Paleta H1 z pojemnikami E Performance produkcji Georg Utz.

Czasami jednak obowiązujące w firmach niestandardowe wymagania, wewnętrzne procesy czy wręcz wymiar produktu z asortymentu determinują potrzebę wyprodukowania zupełnie nowego opakowania o niespotykanych u żadnego dostawcy wymiarach. Mimo dodatkowych kosztów, które bardzo często trzeba w takim przypadku ponieść, np. w związku z tworzeniem zupełnie nowej formy, warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie.

Silna konkurencja na rynku mleczarskim i wzrastające oczekiwania klientów sprzyjają opracowaniu nowych technologii i urządzeń, które obniżają koszty produkcji i zwiększają efektywność przedsiębiorstwa. W tym przypadku pomocne są również produkty grupy Utz. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest automatyzacja procesów dojrzewania sera przy użyciu palet i pojemników grupy Utz. Nowoczesne systemy robotów zapewniają dokładność i pełną kontrolę całego procesu produkcji. Podczas automatyzacji wykorzystuje się plastikowe, higieniczne pojemniki, które poprzez liczne otwory w ściankach i dnie zapewniają prawidłową wentylację w  okresie dojrzewania produktów. Otwory opracowane są w taki sposób, że nie pozostawiają śladów na serze, a pojemniki można ustawiać piętrowo do wysokości aż 5 metrów, dzięki czemu przestrzeń wykorzystywana jest efektywniej, niż w przypadku wcześniej stosowanych metalowych i drewnianych stelaży. 

Pojemniki do przechowywania i dojrzewania sera.

Ważnym walorem rozwiązania wykorzystującego pojemniki jest możliwość automatycznego odwracania skrzynek z dojrzewającym serem w komplecie z paletami higienicznymi.
W razie potrzeby pojemniki są ustawiane na palecie piętrowo i przykrywane drugą paletą, a następnie z pomocą wózka widłowego cała jednostka transportowa z dojrzewającym serem jest obracana o 180°. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego obracania każdego sera z osobna.

Zobacz także film o specjalistycznych rozwiązaniach Utz dla branży serowej:

Czytaj więcej nt. specjalistycznych pojemników Utz dla branży spożywczej:

Utz – Znormalizowane pojemniki GS1 dla przemysłu spożywczego | Utz Holding AG (utzgroup.com)

Zdjęcia: Georg Utz sp. z o.o.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź