piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaAktualnościSolaris liderem rynku autobusów elektrycznych

Solaris liderem rynku autobusów elektrycznych

Po pierwszym półroczu 2023 Solaris zajmuje pozycję lidera europejskiego rynku autobusów elektrycznych.

Firma Solaris z udziałem 16,4% jest liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych po pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku. Jest także największym dostawcą autobusów elektrycznych w Europie, biorąc pod uwagę wszystkie dostarczone pojazdy od 2012 roku do końca czerwca 2023.

solaris
Źródło: Solaris

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku zarejestrowano w Europie łącznie 2567 autobusów elektrycznych, z czego aż 421 to pojazdy marki Solaris. Dało to firmie pierwsze miejsce w tym segmencie z udziałem 16,4% i pozwoliło wyprzedzić kolejnego na liście producenta o ponad 6 punktów procentowych.

Solaris: popyt rośnie

Co warte podkreślenia, segment autobusów elektrycznych w pierwszym półroczu 2023 wzrósł aż o 45% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku: z 1768 do 2567 pojazdów. Tym samym segment e-busów w Europie odpowiada za ponad 37% wszystkich rejestracji autobusów miejskich. Warto zauważyć, że od wielu lat sukcesywnie rośnie, przy malejącym jednocześnie rynku pojazdów z silnikami spalinowymi.

solaris

Istotne jest, że całkowity wolumen rejestracji wszystkich autobusów miejskich w Europie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku był o 12,5% większy niż w analogicznym okresie minionego roku.

Firma Solaris konsekwentnie już od ponad 12 lat buduje swoją pozycję europejskiego lidera elektromobilności. W tym czasie producent dostarczył do odbiorców z przeszło 20 państw ponad 2000 e-busów.

solaris
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź