czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Kärcher zacieśnia współpracę z Rabenem

Kärcher zacieśnia współpracę z Rabenem

20 września 2023 roku Raben Logistics Polska oraz firma Kärcher uroczyście celebrowały otwarcie nowej powierzchni magazynowej w Chlebni.

Operacje dla Kärchera prowadzone będą na powierzchni 8000 mkw. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział między innymi Ewald Raben, dyrektor generalny Grupy Raben, Dieter Grajer, członek rady nadzorczej i dyrektor operacyjny Kärchera oraz Lilia Sedlar, prezes regionu Europy Wschodniej w Kärcherze.

Usługi magazynowe

Firma Kärcher rozpoczęła współpracę ze spółką Raben Logistics Polska w 2022 roku. Korzysta głównie z transportu w kierunku Litwy, Łotwy i Estonii oraz na terenie Polski. Wraz z uruchomieniem magazynu gama usług powiększy się o składowanie i powiązane z tym procesy. Raben oferuje Kärcherowi wiele nowych rozwiązań, dzięki którym optymalizowana jest obsługa towarów.

– Dzięki Rabenowi mamy po swojej stronie niezawodnego partnera logistycznego, który dostosowuje rozwiązania dokładnie do naszych potrzeb – mówi Dieter Grajer. – Ponadto łączy nas świadomość odpowiedzialności społecznej, wartości i skupienie na ochronie klimatu i środowiska. To sprawia, że nasze partnerstwo jest szczególnie cenne i wykracza poza logistykę.

Kärcher

Zielone inwestycje

Raben Logistics Polska dysponuje obecnie ok. 560 000 mkw powierzchni magazynowej. Każdego roku inwestując w nowe obiekty i modernizując starsze, firma stawia na efektywność energetyczną. W jej obiektach stosowane są m.in.: oświetlenie LED i systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego) w połączeniu ze świetlikami zapewniającymi dostęp do naturalnego światła; ogrzewanie gazowe oparte o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną; izolacje termiczną platform ramp hydraulicznych; wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także agregaty prądotwórcze, pokrywające 100% zapotrzebowania w energię elektryczną.

Ponadto Raben oszczędza surowce naturalne, używa zielonej energii i systematycznie wymienia także tabor na nisko – lub „zeroemisyjny”.

– Towarzyszące nam od lat hasło “Your partner in logistics” to nie tylko slogan, ale i obietnica składana naszym klientom. Zobowiązujemy się do dostarczania im usług najwyższej jakości i wychodzenia naprzeciw potrzebom, ale także wspólnie z nimi chcemy pomóc im budować przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki takiemu podejściu klienci zostają z nami często na długie lata. Mamy nadzieję, że podobnie będzie także w przypadku firmy Kärcher – powiedział Ewald Raben. – Tym bardziej, że łączą nas wspólne wartości i zielone podejście do biznesu.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź