piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Grupa Raben: nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju

Grupa Raben: nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju

Grupa Raben opublikowała swój coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju.

Raport szczegółowo przedstawia wysiłki i postępy całej grupy w realizacji celów ESG oraz podkreśla kluczowe inicjatywy podejmowane w dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości. Prezentuje postępy jakie poczyniła firma w ciągu ostatniego roku na wszystkich 15 rynkach, na których ma swoje oddziały, w takich obszarach jak redukcja emisji dwutlenku węgla, zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, budowanie środowiska pracy opartego na kulturze bezpieczeństwa oraz wdrażanie zrównoważonych praktyk w całej organizacji. 

Grupa Raben: Ambitne cele

– W naszej organizacji wierzymy, że zrównoważony rozwój nie jest wyłącznie modą, a naszą powinnością. Jesteśmy zobowiązani do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko i promowania zrównoważonych praktyk w całej organizacji, jak również w łańcuchu wartości. Jesteśmy dumni, że możemy kolejny raz opublikować dokument, który pokazuje nasze stałe zaangażowanie w zarządzanie klimatem i środowiskiem oraz odpowiedzialność za ludzi. – powiedział Ewald Raben, dyrektor generalny Grupy Raben

W 2022 roku Grupa Raben przystąpiła do globalnej inicjatywy Science Based Target Initiatives i wyznaczyła sobie ambitne cele dekarbonizacji, które zostały zatwierdzone przez ekspertów SBTi. Zakładają one redukcję emisji w zakresie 1 (emisje związane z użytkowaniem floty własnej, zużyciem innych paliw i środków chłodniczych) oraz zakresie 2 (zakup energii elektrycznej) do 2030 roku w porównaniu do roku 2020. Dodatkowo, firma zobowiązała się zaangażować do wspólnego wysiłku na rzecz redukcji emisji swoich stałych przewoźników.

Dzięki inwestycjom w zieloną energię, Grupa Raben już zredukowała emisję o 26,2% na poziomie całej firmy, przyczyniając się do zazielenienia logistyki kontraktowej.

Modernizacja floty

W transporcie drogowym grupa systematycznie modernizuje swoją flotę, redukując liczbę samochodów poniżej Euro V. Obecnie już ponad 88% floty (własnej i stałych przewoźników) stanowią pojazdy z silnikami z normą spalania co najmniej Euro V. Dodatkowo, wspólnie z firmą IKEA Industry oraz Volvo Trucks, Raben Transport wdrożył „zeroemisyjny”, elektryczny samochód ciężarowy Volvo FM w swoim systemie transportowym. To pierwszy tak istotny krok w stronę dekarbonizacji sieci transportowej firmy.

Aby zapewnić interesariuszom firmy porównywalne informacje i niezależną ocenę dojrzałości organizacji do czasu wejścia w życie nowej dyrektywy, Raben zdecydował się poddać zewnętrznej weryfikacji z wykorzystaniem narzędzia EcoVadis, który zapewnia kompleksową ocenę wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. Grupa zdobyła 61 punktów i srebrny medal, znajdując się wśród najlepszych firm w kategorii Transport towarów.

– Zdajemy sobie sprawę, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia, dlatego niezmiennie będziemy dążyli do poprawy naszych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że wspólnie z naszymi pracownikami, klientami i dostawcami, możemy stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dla przyszłych pokoleń – powiedział Ewald Raben.

Raport jest dostępny na stronie internetowej Grupy Raben.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź