wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościNowe Centrum Logistyczne Seifert Polska - Daimler Truck Stryków Parts Center

Nowe Centrum Logistyczne Seifert Polska – Daimler Truck Stryków Parts Center

6 września, w Strykowie dokonano wspólnie oficjalnego otwarcia nowego Centrum Logistycznego Seifert Polska – Daimler Truck Stryków Parts Center.

Na miejscu obecni byli przedstawiciele Daimler Truck Polska, goście z Niemiec oraz międzynarodowy, operacyjny zespół Daimler Truck. Wstążkę Daimler Truck i Seifert Logistics uroczyście przecięli Przemysław Rajewski, prezes zarządu Daimler Truck Polska oraz Jan Brachmann, prezes Seifert Polska.

Otwarciu towarzyszyła krótka prezentacja założeń funkcjonowania magazynu.

Seifert Polska dostarcza części zamienne w trybie nocnym, z gwarantowaną dostawą do godziny 6 rano następnego dnia po złożeniu zapotrzebowania, 6 dni w tygodniu.

Seifert Polska: Dostawa just in time

1 września, po kilku miesiącach intensywnych przygotowań i szkoleń, jako wspólny sukces obu firm, magazyn w Strykowie rozpoczął swoją operacyjną działalność. Odpowiada on za kompleksową obsługę zindywidualizowanych zamówień części zamiennych dla punktów serwisowych sieci Daimler Truck, jednego z największych światowych producentów pojazdów użytkowych klasy premium.

seifert
Jan Brachmann, prezes Seifert Polska i Szymon Szczepanik, członek zarządu i dyrektor logistyki Seifert Polska.

W sumie Seifert Polska zarządza niemalże 300 000 różnego rodzaju i typów elementów magazynowych, przy wielkości SKU rzędu 12 000. Potrzebne części zamienne z magazynu w Strykowie w systemie just in time trafiają wprost do warsztatów. Firma dostarcza je na dedykowanych trasach w całej Polsce, w trybie nocnym, z gwarantowaną dostawą do godziny 6 rano następnego dnia po złożeniu zapotrzebowania, 6 dni w tygodniu. Tak, by punkt serwisowy już następnego dnia od wskazania potrzebnej części zamiennej mógł przystąpić do jej montażu.

– Magazyn w Strykowie ma powierzchnię ok. 7000 mkw (z opcją dalszego rozwoju). Docelowo zapewnia możliwość przechowywania do 15 000 pozycji asortymentowych (SKU), zarówno w strefie wysokiego składowania, jak i składowania półkowego, blokowego oraz w wydzielonej strefie ADR przeznaczonej dla substancji niebezpiecznych – wyjaśnia Szymon Szczepanik, członek zarządu, dyrektor logistyki Seifert Polska.

seifert
Wstążkę Daimler Truck i Seifert Logistics uroczyście przecięli Przemysław Rajewski, prezes zarządu Daimler Truck Polska oraz Jan Brachmann, prezes Seifert Polska.

Najlepszy projekt

Koncepcja nowego centrum logistycznego bazuje na węźle transportowym „Łódź – Północ” (tzw. węźle „Stryków”). To drugi co do wielkości węzeł drogowy w Polsce. Zapewnia on bezkolizyjny ruch, bez potrzeby zatrzymywania pojazdów, w którymkolwiek kierunku kraju. Węzły pełnią kluczową rolę w systemie transportowym, optymalizują czas oraz koszty łańcuchów dostaw. Koncepcja lokalizacyjna przedstawiona przez firmę Seifert, oparta na szczegółowej analizie potrzeb klienta, została najlepiej ocenionym projektem. W efekcie czego Daimler Truck Stryków Parts Center leży na styku Autostrady Bursztynowej i Autostrady Wolności.

seifert
Magazyn w Strykowie ma ok. 7000 mkw powierzchni. Zapewnia możliwość przechowywania do 15 000 pozycji asortymentowych (SKU ), zarówno w strefie wysokiego składowania, jak i składowania półkowego, blokowego oraz w wydzielonej strefie ADR przeznaczonej dla substancji niebezpiecznych.

– Branża motoryzacyjna od lat stanowi motor napędowy naszej Grupy. Nie inaczej jest i w Polsce. Od teraz również w zakresie płynnego serwisowania ciężarówek klasy premium. Dziękujemy za zaufanie – podsumowuje Jan Brachmann, prezes zarządu Seifert Polska. 

Logistyka@seifert-logistics.com

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź