piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Nowy najemca w MLP Pruszków II

Nowy najemca w MLP Pruszków II

Dystrybutor odzieży wynajął 8,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w sierpniu 2024 r.

Spółka z grupy kapitałowej MLP Group zawarła umowę najmu z dystrybutorem odzieży na wynajem obiektu magazynowego w parku logistycznym MLP Pruszków II. Najemca prowadzący sprzedaż poprzez sieć sklepów stacjonarnych oraz sklep online będzie korzystał łącznie z 8,7 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Z tego ponad 8,1 tys. m2 będzie przeznaczone na cele magazynowe oraz prowadzenie sklepu internetowego. Pozostałą część wynoszącą 550 m2 stanowić będą nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne. Zgodnie z ustaleniami przekazanie nowego obiektu jest planowane w sierpniu 2024 roku.

W zawarciu transakcji najemcy asystowała agencja MAXON Nieruchomości.

Ważne aspekty

– Witamy nowego klienta w gronie najemców największego kompleksu logistycznego w regionie. Budowa nowej hali już jest w zaawansowanej fazie, a przekazanie gotowej powierzchni zakładamy w sierpniu przyszłego roku. Pomimo intensywnej rozbudowy park logistyczny dysponuje wciąż sporym potencjałem do dalszego rozwoju. Warto podkreślić, że wszystkie oferowane przez nas nieruchomości spełniają najwyższe wymagania. Olbrzymim atutem przyciągającym do nas nowe podmioty jest również doskonała lokalizacja. Zgodnie ze strategią wszystkie powstające obiekty mają certyfikat BREEAM – powiedziała Agnieszka Góźdź, członek zarządu i naczelny dyrektor rozwoju w MLP Group S.A.

– Bardzo długo i wnikliwie analizowaliśmy rynek nieruchomości. Braliśmy pod uwagę wiele aspektów, które są kluczowe dla działalności klienta, a także uwzględniają rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo najmu. Równie ważną kwestią była lokalizacja zapewniająca sprawną komunikację z firmami kurierskimi oraz bliskość istotnych węzłów komunikacyjnych i lotniska. Wybór padł na powierzchnię w MLP Pruszków II. Zarówno położenie, jak i proponowane rozwiązania, spełniły oczekiwania klienta – powiedziała Barbara Stańczak, starszy negocjator ds. nabywania gruntów i nieruchomości w MAXON Nieruchomości.

Kolej, przystanek i rowery

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. m2. Wszystkie nowe budynki mają certyfikat BREEAM. Na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. MLP Pruszków II ma dobre połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami.

Park znajduje się między drogą lokalną nr 760, a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Na terenie parku jest przystanek autobusowy oraz samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź