sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Rohlig Suus głównym najemcą w MDC² Park Gliwice

Rohlig Suus głównym najemcą w MDC² Park Gliwice

Firma Rohlig Suus Logistics wynajęła w MDC² Park Gliwice 20 393 mkw., w tym 19 773 mkw. powierzchni magazynowej i 420 mkw. powierzchni biurowej i socjalnej. Łączna powierzchnia 3 budynków magazynowych całego parku przekroczy 57 000 mkw.

Rohlig Suus Logistics to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w Polsce. Firma funkcjonuje od ponad 30 lat, zarządzając logistyką i łańcuchami dostaw na sześciu kontynentach. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 30 oddziałach w Europie

MDC² Park Gliwice: mocny certyfikat

– Wybraliśmy MDC² Park Gliwice ze względu na jego lokalizację, ale także bardzo wysoką punktację w certyfikacji BREEAM New Construction. Kwestie ESG są niezwykle ważne w strategii rozwoju Suusa. Chcemy, aby nasze obiekty były „zielone”, ale także odpowiednio dostosowane do potrzeb pracowników czy kierowców, co także ma wpływ na zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług – tłumaczy Sylwester Wzorek, straszy dyrektor ds. nieruchomości w Rohlig Suus Logistics.

– Z roku na rok dostrzegamy coraz większy rozwój województwa śląskiego, dlatego zdecydowaliśmy się na nowy większy magazyn w MDC² Park Gliwice. Niezwykle ważne jest dla nas także położenie obiektu, na przecięciu szlaków komunikacyjnych, autostrad A1 i A4 – mówi Grzegorz Łukaszek, dyrektor oddziału Katowice w Rohlig Suus Logistics. – Inwestycja ta znacznie zwiększy nasze zdolności operacyjne, co pozwoli usprawnić nasze usługi, które w regionie kierujemy m.in. do klientów z branży motoryzacyjnej.

Boisko, siłownia i nie tylko

Zarówno MDC², jak i Rohlig Suus Logistics dbają o to, aby strategie biznesowe były realizowane w zgodzie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Polityka ESG w obu spółkach ma nadrzędne znaczenie.

Na terenie gliwickiej inwestycji znajduje się strefa Rest & Move – innowacyjna na polskim rynku koncepcja otoczenia parku magazynowego promująca zdrowy styl życia i poprawiająca warunki pracy wszystkich użytkowników obiektów magazynowych dewelopera. Proponowane jej odbiorcom elementy obejmują siłownię zrealizowaną we współpracy z fundacją „TruckersLife” i boisko wielofunkcyjne, a także miejsca do odpoczynku w tym także piece grillowe.

– W obszarze najmu powstanie strefa socjalna dla odwiedzających Rohlig Suus Logistics. Jest to wyjątek na polskim rynku, który wraz z rozwojem polityki ESG w branży zyskuje coraz większe znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do grupy zawodowej, jaką stanowią kierowcy samochodów ciężarowych. Dbałość o ich dobrostan leży w interesie wszystkich podmiotów zaangażowanych w procesy logistyczne. W ramach podobnej koncepcji MDC² przygotowuje otoczenie całego kompleksu. W tym celu powstanie specjalna strefa Rest&Move, a w niej zostaną uruchomione siłownia, w ramach partnerstwa z fundacją TruckersLife, boisko typu multisport oraz miejsca do odpoczynku. Ideą projektu Rest&Move jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich korzystających z obiektu magazynowego dewelopera – mówi Katarzyna Dudzik, dyrektor rozwoju w MDC².

MDC² Park Gliwice jest tworzony z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Tak wysoka ocena jest możliwa dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań podwyższających efektywność energetyczną budynków, a także dzięki przemyślanemu otoczeniu bogatemu bioróżnorodnie i przygotowanemu z myślą o dobrostanie pracowników.

Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate. W transakcji najmu doradzała agencja Triflow oraz kancelaria Greenberg Traurig. Rohlig Suus rozpocznie działalność w parku jesienią tego roku.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź