piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0MagazynBohnenkamp w MLP Łódź

Bohnenkamp w MLP Łódź

Firma Bohnenkamp będzie korzystała z ponad 6 tys. m kw. powierzchni parku logistycznego MLP Łódź. Przekazanie do użytkowania części magazynowej zaplanowano na koniec marca br.

MLP Group pozyskało nowego najemcę w centrum logistycznym MLP Łódź. Firma Bohnenkamp wynajęła ponad 6 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Z tego blisko 5,7 tys. m kw. przeznaczone zostanie na cele magazynowe. Pozostałe 370 m kw. stanowić będą powierzchnie socjalne i biurowe. Zgodnie z ustaleniami przestrzeń magazynowa zostanie przekazana do użytkowania pod koniec marca br. a powierzchnia biurowa na początku lipca br. W zawarciu transakcji najemcę reprezentowała agencja Axi Immo.

Bohnenkamp to hurtownik opon, kół i części samochodowych do użytku profesjonalnego. Zaopatruje dilerów i producentów. Hurtowy asortyment dostawcy obejmuje opony i koła dla rolnictwa i leśnictwa, robót ziemnych i przemysłu, a także na potrzeby transportu ciężarowego, małych pojazdów i pojazdów specjalnych.

W pobliżu autostrad

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym najemcą. Lokalizacja MLP Łódź w centralnej części naszego kraju jest doceniana szczególnie przez dystrybutorów i firmy logistyczne. Dzięki rozbudowanej sieci autostrad i dróg ekspresowych pozwala na sprawne poruszanie się we wszystkich kierunkach. Nasza oferta przyciąga również wysokim standardem powierzchni. Zgodnie z naszą strategią wszystkie powstające obiekty, są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy również rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, członek zarządu, dyrektor rozwoju w MLP Group S.A.

MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km  od autostrady A2. Dużą zaletą jest bliskość komunikacji miejskiej. Powstaje na działce ok. 20,98 ha i docelowo dostarczy 86,8 tys. mkw. Nowe centrum zostanie powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe zostaną poddane certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany jest przede wszystkim do najemców z sektora e-handlu, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź