piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0HAVI Logistics podwaja powierzchnię w MLP Poznań

HAVI Logistics podwaja powierzchnię w MLP Poznań

HAVI Logistics wynajęła ponad 16 tys. m kw. nowej powierzchni w ramach rozbudowywanego centrum MLP Poznań.

Obiekt dla firmy HAVI Logistics wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Przekazanie gotowej powierzchni planowane jest na początku II połowy 2024 r.

Gotowy w 2024 roku

MLP Group zawarło umowę najmu z HAVI Logistics. Wieloletni najemca centrum logistycznego MLP Poznań, będzie korzystać łącznie z ponad 16 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Nowy obiekt będzie miał 12 metrów wysokości. Na cele magazynowe w tym mrożnie i chłodnie przeznaczone będzie ponad 15,5 tys. m kw. Z kolei nowoczesne przestrzenie biurowe i socjalne, zaplanowane na dwóch kondygnacjach, zajmą kolejne 680 m kw. powierzchni. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja doradcza Colliers.

– Po osiągnięciu ponad połowy docelowej powierzchni wracamy do rozbudowy centrum logistycznego MLP Poznań. Zawarcie znaczącej umowy z naszym wieloletnim najemcą pozwala nam teraz realizować kolejny obiekt w ramach utrzymywanej bazy gruntów. Warto podkreślić, że zgodnie z naszą strategią wszystkie oferowane przez nas nieruchomości spełniają najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające funkcjonalność oraz komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, członek zarządu i dyrektor rozwoju w MLP Group S.A.

Zgodnie z ustaleniami przekazanie nowego obiektu jest planowane na początek II połowy 2024 roku. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania elektrycznych samochodów osobowych i ciężarowych.

Wysokie wymagania

– Decyzja związana z budową nowego magazynu pod Poznaniem spowodowana jest rozwojem naszych klientów oraz strategią związaną z optymalizacją procesów w ramach szeroko rozumianego łańcucha dostaw. Dodatkowo HAVI Logistics w Polsce, ma bardzo poważne plany związane z rozwojem biznesu, stąd konieczność zapewnienia odpowiednio nowoczesnej powierzchni magazynowej — mówi Katarzyna Piątkowska, dyrektor zarządzająca HAVI Logistics Sp. z o.o.

– Współpraca z firmą HAVI Logistics, która zdecydowała się na rozwój w MLP Poznań wymagała zapewnienia najemcy wysoce specjalistycznego obiektu, który będzie pełnił nie tylko funkcję magazynową z przestrzeniami na chłodnie i mroźnie, ale również biurową z uwzględnieniem części socjalnej. Spełnienie tak wielu wymagań to dla nas wielka satysfakcja. Tym bardziej, że magazyn będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, a przy jego realizacji położono nacisk na aspekty środowiskowe i optymalizację kosztów utrzymania – mówi Łukasz Grupa, zastępca dyrektora w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych w Colliers.

Obiekt MLP Poznań jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. m kw. powierzchni magazynowo – produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź