wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościNowy DAF XB zadebiutuje w Lyonie

Nowy DAF XB zadebiutuje w Lyonie

Nowy DAF XB będzie mieć światową premierę na wystawie Solutrans w Lyonie.

Targi potrwają od 21 do 25 listopada 2023 roku. DAF pokaże na nich XB Electric, 12-tonowy elektryczny model do dystrybucji miejskiej oraz modele XD Electric do dystrybucji regionalnej, XFC do zastosowań budowlanych oraz XG+ do transportu długodystansowego.

DAF XB w mieście

Seria DAF XB, obejmująca również budowlaną wersję XBC, to szeroka gama pojazdów, które są dostępne w wariantach 12-, 16- i 19-tonowych.

Prezentowany na wystawie Solutrans kompaktowy, 12-tonowy model XB Electric z jednym stopniem wejściowym nadaje się do dystrybucji miejskiej. Daje klientom możliwość wyboru różnych opcji rozstawu osi, począwszy od 4,2 metra. XB Electric jest również dostępny w wersjach 16- i 19-tonowych.

Silnik elektryczny nowego modelu zapewnia moc ciągłą 120 lub 190 kW, w zależności od specyfikacji, oraz ciągły moment obrotowy 950 i 1850 Nm (szczytowy odpowiednio 2600 i 3500 Nm). Pozbawione kobaltu i magnezu akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) o wysokiej gęstości mają pojemność od 141 do 282 kWh i zapewniają zasięg do 350 kilometrów.

XD w regionie

Model XD Electric prezentowany podczas Solutransu jest on napędzany silnikiem elektrycznym Paccar EX-D1 lub EX-D2 o mocy od 170 kW/230 KM do 350 kW/480 KM. Zestawów akumulatorów obejmuje od 2 do 5 pakietów, które zapewniają zasięg do 500 kilometrów.

Trzeci samochód prezentowany na stoisku to DAF XFC do zastosowań specjalistycznych i budowlanych. Jest dostępny z jedną lub dwiema osiami napędowymi. Może być wyposażony w silnik Paccar MX-11 o pojemności 10,8 litra lub 13-litrowy MX-13, a dzięki niskiej masie własnej zapewnia dużą ładowność. Ma duży kąt natarcia i duży prześwit oraz solidny zderzak, mocną kratę wlotu powietrza oraz stalową osłonę chłodnicy. XFC jest dostępny z napędem 4×2, 6×4 i 8×4.

DAF XB

DAF XG+ w pełni wykorzystuje możliwości, jakie dają nowe europejskie przepisy dotyczące mas i wymiarów. Przestronna i aerodynamiczna kabina sprzyja niskiemu spalaniu i zapewnia kierowcy dobrą widoczność. Wewnątrz ma 12,5 m3, co przekłada się na wysoki komfort.

Szeroka gama usług

Podczas Solutrans DAF przedstawi również szeroką gamę usług: od Paccar Financial po dostosowane do indywidualnych potrzeb kontrakty serwisowe DAF MultiSupport. DAF oferuje różnorodną gamę ładowarek za pośrednictwem Paccar Parts, a także doradztwo co do planowania tras i ładowania oraz szkolenia dla kierowców w celu optymalnego wykorzystania możliwości pojazdów elektrycznych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź