sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPierwszy czteroosiowy DAF XFC w Polsce

Pierwszy czteroosiowy DAF XFC w Polsce

17 października 2023 r. sosnowieckim oddziale DBK Truck Center został przekazany klientowi pierwszy, czteroosiowy DAF XFC.

Wywrotka DAF-a XFC 480 FAD z kabiną dzienną trafiła do firmy IVEC z Sosnowca. IVEC jest rodzinnym przedsiębiorstwem z 30-letnim stażem na polskim rynku, specjalizuje się w transporcie budowlanym. Ciekawostką jest fakt, że liczba pojazdów w firmowej flocie pozostaje niezmienna od lat.

– Naszym celem nigdy nie była budowa dużej floty, lecz regularna wymiana, aby nasze pojazdy były najnowocześniejsze i najbardziej specjalistyczne, odpowiadając tym samym na zmieniające się potrzeby rynku i naszych klientów – podkreśla Damian Chojnacki, prezes zarządu firmy IVEC.

Specjalnie na budowę

DAF dla firmy IVEC ma wzmocnione zawieszenie na resorach piórowych i został wyposażony w wywrotkę tylnozsypową KH-Kipper. Przestronna kabina dzienna z niskim tunelem środkowym jest wygodna i dostosowana do pracy w transporcie budowlanym.

DAF XFC

Pierwszy DAF, typu CF 450 FAD dołączył do floty firmy zaledwie rok temu. Odebranie modelu XFC jest elementem strategii wymiany całej floty na ciężarówki holenderskiej marki.

– Choć ze wstydem przyznaję, że jeszcze niedawno uważałem, że DAF nie nadaje się do zastosowań budowlanych, to dziś wiem, że się myliłem. Nasze DAF-y doskonale sobie radzą, a testując nową generację ciężarówek budowlanych DAF, nie tylko świetnie się bawiłem, ale również umocniłem się w przekonaniu, że są one doskonale skonfigurowane do zastosowań specjalistycznych. Wnętrze kabiny to dla mnie prawdziwy kosmos – podsumowuje Damian Chojnacki.

DAF XFC

DAF XFC: projekt ekspert

Za realizację projektu odpowiada Konrad Miś, ekspert w dziedzinie pojazdów specjalistycznych w Grupie DBK.

– Naszym celem jest dostarczenie najbardziej zoptymalizowanego rozwiązania dla specyfiki pracy naszych partnerów – mówi Konrad Miś.

Za DAF-em XFC 480 FAD przemawia nie tylko konstrukcja. Jak na zadania, które wykonuje, ciężarówka ma niskie zużycie paliwa, a serwis w Sosnowcu zapewnia szybką, specjalistyczna obsługę.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź