sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGrupa DBK: Różnorodność zastosowań - DAF XD

Grupa DBK: Różnorodność zastosowań – DAF XD

Grupa DBK zorganizowała dni otwarte dla klientów, podczas których zaprezentowała pojazdy DAF nowej generacji do zastosowań specjalistycznych. Wśród pojazdów demonstracyjnych były m.in. lekki zestaw przestrzenny, chłodnia, cysterna i śmieciarka. Do dyspozycji były nie tylko modele DAF XD, ale też sztandarowy ciągnik XG+.

Spotkania odbywały się we Wrocławiu, Sosnowcu, Toruniu, Białymstoku i Gdańsku. Były okazją do zapoznania się ze zastosowanymi innowacjami wprowadzonymi do pojazdów nowej generacji DAF XD. Swoją propozycję przedstawili też producenci zabudów specjalistycznych, urządzeń przeładunkowych oraz agregatów.

Partnerami Dni Otwartych byli:
Acord, Addvolt, Ecoterm, Ekocel, Hevea, Igloocar, Stokota i Wesob.

Lekki zestaw przestrzenny Wecon/Wesob na podwoziu DAF XD 410 FA LD
Lekki zestaw przestrzenny Wecon/Wesob na podwoziu DAF XD 410 FA LD to rozwiązanie, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród polskich przewoźników.

DAF XD: od plandeki po śmieciarkę

Wśród zaprezentowanych pojazdów były dwa modele XD 450 FAN z zabudową typu hakowiec oraz z zabudową chłodniczą z agregatem Carrier – wspólnym projektem firm Igloocar i Ecoterm. Firma Ekocel przygotowała zabudowę śmieciarkę na podwoziu XD 340 FAN. Można było również zapoznać się z cysterną firmy Stokota na podwoziu XD 450 FAN oraz z zestawem składającym się z ciągnika siodłowego XD 450 FT i naczepy cysterny również marki Stokota. DAF XD 450 FAR miał zamontowany żuraw i zabudowę skrzyniową firmy Acord. Pokazano również lekki zestaw przestrzenny z systemem przejazdowym przygotowany przez firmę Wecon/Wesob na podwoziu XD 410 FA LD.

Chłodnia Iglocar z agregatem Carrier na podwoziu DAF XD 450 FAN
Chłodnia Igloocar z agregatem Carrier na podwoziu DAF XD 450 FAN. Pojazd powstał przy wsółudziale firmy Ecoterm.

Swoją ofertę przedstawiła taż portugalska firma Addvolt, producent akumulatorów. Służą one do zasilania prądem urządzeń elektrycznych montowanych na pojeździe. Baterie mogą być ładowane z gniazdka lub za pomocą generatora instalowanego na osi pojazdu. Rozwiązanie takie nie skraca zasięgu pojazdu elektrycznego, ponieważ prąd nie jest pobierany z baterii trakcyjnych.

Śmieciarka Ekocel Mediun x4 na podwoziu DAF XD Chłodnia Iglocar z agregatem Carrier na podwoziu DAF XD 450 FAN
Śmieciarka Ekocel Mediun x4 na podwoziu XD 450 FAN.

Dla specjalistów

Nowa gama pojazdów ciężarowych przeznaczonych do zastosowań specjalnych i dystrybucyjnych po raz pierwszy została pokazana podczas zeszłorocznych targów IAA w Hanowerze. Konstrukcyjnie nawiązuje ona do pojazdów z serii XF, XG oraz XG+ do transportu długodystansowego. Kabina XD jest wyposażona w dużą przednią szybę i spore okna boczne z bardzo nisko umieszczoną dolną krawędzią. Takie rozwiązania zapewniają bardzo dobrą widoczność.

DAF XD z zabudową skrzyniową i HDSem
DAF XD z zabudową skrzyniową i HDSem, obok hakowiec.

Opcjonalne okno w prawych drzwiach oraz składany fotel pasażera umożliwiają obserwację pieszych i rowerzystów znajdujących się obok pojazdu po stronie pasażera. Widoczność poprawia systemy DAF Digital Vision oraz funkcja DAF Corner View. Dodatkowo City Turn Assist wizualnie i dźwiękowo ostrzega kierowcę, gdy ktoś znajduje się w martwym polu po stronie pasażera. To wszystko sprawia, że pojazdy te świetnie sprawdzą się nie tylko w mieście, ale również np. na placach budowy.

Zobacz jak DAF XD i XF nowej generacji jest dostosowany do zadań w branży budowlanej i komunalnej.
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź