wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Dachser przejmuje pełną kontrolę nad spółką w RPA

Dachser przejmuje pełną kontrolę nad spółką w RPA

Dachser nabył pozostałe 30% udziałów w Dachser South Africa i jest teraz jedynym właścicielem tej firmy z Johannesburga.

Dachser działa w Republice Południowej Afryki  od 2011 roku. W tym czasie założył spółkę joint venture z rodzinną firmą Jonen Freight Pty. Ltd., w której objął większościowy pakiet udziałów. Celem było wzmocnienie sieci frachtu lotniczego i morskiego poprzez prowadzenie własnych punktów w trzeciej co do wielkości gospodarce Afryki.

Teraz Dachser nabył pozostałe 30% udziałów w spółce joint venture, które do tej pory pozostały w rękach rodziny Duve.

Szef zostaje

Pod kierownictwem Detleva Duve, syna założyciela firmy, spółka joint venture, działająca od 2012 r. jako Dachser South Africa rozwinęła się i umocniła pozycję na rynku. Firma zatrudnia około 250 pracowników w czterech placówkach w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth i Kapsztadzie. W 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości około 43 mln EUR.

– Nasze wspólne przedsięwzięcie w RPA to historia sukcesu. Detlev Duve i jego doświadczony zespół bardzo dobrze rozumieją wymagania rynków w Afryce Południowej – uważa Edoardo Podestà, dyrektor operacyjny logistyki morskiej i lotniczej w Dachserze. – Ponadto udało im się tak rozwinąć firmę, że stała się istotnym elementem w naszej globalnej sieci.

Dachser South Africa, jako część sieci Dachsera, może pochwalić się ponad 40-letnią obecnością na rynku, oferuje transport lotniczy i morski, a także usługi logistyki kontraktowej w trzech magazynach. Firma jest zapewnia również transport drogowy w określonych branżach: chemicznej, górniczej oraz w rolnictwie.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź