wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościRenault Trucks modernizuje gamę dystrybucyjną

Renault Trucks modernizuje gamę dystrybucyjną

Renault Trucks modernizuje ciężarówki do dystrybucji miejskiej i podmiejskiej przystosowując je m.in. do najnowszych przepisów dotyczących wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo jazdy.

Renault Trucks D, D Wide, C 2.3 oraz niskowejściowe D Wide LEC wyglądają teraz inaczej, a ich wyposażenie uzupełniono o nowe akcesoria.

Nowy styl modeli Renault Trucks serii D & D Wide nawiązuje do pozostałych pojazdów w gamie, w tym modeli dostawczych. Reflektory LED mają nowy charakterystyczny kształt litery C, zapożyczony z aut osobowych i jednocześnie nawiązują wizualnie do pojazdów użytkowych.

Nowy styl

W Renault D i D Wide zastosowano również elementy stylistyczne typowe dla gamy ciężkiej, takie jak nowa górna osłona chłodnicy i wytłoczony z przodu kształt litery „π”. Dodatkowo pomiędzy atrapą chłodnicy a podszybiem przewidziano dużo miejsca, aby firma transportowa mogą zaprezentować swoje logo.

W elektrycznych E-Tech D, D Wide & D Wide LEC charakterystycznym elementem jest wlot powietrza lakierowany w kolorze kabiny. Osłonę chłodnicy zdobi smukły pasek „E-Tech”.

Renault Trucks

Renault Trucks D: nowe funkcje

Producent wyposażył wspomniane modele w nowe akcesoria, zwiększające bezpieczeństwo. Uchwyty i pozycja lusterek zewnętrznych dostosowano tak, aby poprawić widoczność, co z kolei ułatwia manewrowanie w wąskich ulicach. Radary i kamery zamontowane dookoła pojazdu ostrzegą kierowcę o zagrożeniu, przyczyniając się tym samym do bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Dodatkowo wprowadzono nowe funkcje, które zwiększą bezpieczeństwo na drodze, tj. automatyczną kontrolę ciśnienia w oponach, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, asystenta utrzymania pasa ruchu oraz alarmy o przekroczeniu prędkości.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź