piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności„Ecolution by Scania” – rekordowy spadek zużycia paliwa

„Ecolution by Scania” – rekordowy spadek zużycia paliwa

2,1 l na 100 km – o tyle mniej paliwa zużyły pojazdy objęte programem „Ecolution by Scania”.

Od stycznia 2022 r. doskonałe wyniki spalania osiągnęło ponad 2000 pojazdów objętych programem w Polsce.

– Ściśle współpracujemy z kierowcami i firmami transportowymi w Polsce, aby promować bezpieczny i przyjazny dla środowiska styl jazdy. „Ecolution by Scania” sprawdza się świetnie, ponieważ w krótkim czasie przynosi wymierne efekty – ograniczenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji CO2. Program pozwala na optymalne wykorzystanie pojazdu, skorzystanie ze szkoleń i coachingu kierowcy, a także daje dostęp do indywidualnego programu obsługi serwisowej. Finalnie, wspólnie zwiększamy wydajność transportu nie tylko poprzez lepsze wykorzystanie pojazdów, ale również podniesienie ich dyspozycyjności – mówi Adam Łęczycki, dyrektor ds. digitalizacji w Scania Polska S.A.

Znów mniej

Jak wynika z analizy danych z objętych programem pojazdów Scania, zużywają one o ponad 2 l na 100 km mniej paliwa, niż te, które nie zostały objęte programem. Oznacza to redukcję emisji CO2 o 7,7%, wg przelicznika 2,63 kg/l przewidzianego w normie EN 16258.

„Ecolution by Scania” to program przeznaczony dla firm wykonujących transport długodystansowy. Analizowane dane dotyczą okresu styczeń 2022 r. – wrzesień 2023 r. Pod uwagę wzięto wyniki dla pojazdów wykonujących transport ze standardowym obciążeniem, na typowych trasach.

Ecolution by Scania – zgodnie z potrzebami

Każdorazowo „Ecolution by Scania” jest dopasowywany do potrzeb konkretnej firmy transportowej, uwzględniając specyfikę jej pracy w tym: obciążenie pojazdów, rodzaj przewozów oraz pokonywanych dróg. Następnie ustalany jest konkretny cel, na przykład: obniżenie zużycia paliwa. Kluczowe znaczenie mają tu szkolenia i coachingi kierowców, podczas których analizowane są postępy kierowców oraz udzielane wskazówki na temat bardziej efektywnego wykorzystania pojazdu.

Ecolution by Scania
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź