piątek, 19 lipca, 2024

Nowy eCitan i EQT

Na polski rynek wchodzi nowy, elektryczny Mercedes eCitan.

Mercedes-Benz eCitan ma ładownię o objętości do 3,7 m³ i może zabrać maksymalnie 664 kg ładunku. Mierzy 4498 mm w wariancie krótszym i 4922mm w przedłużonym. Dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: Base i Pro. Silnik osiąga moc 90 kW. Zasięg dochodzi do 284 km wg WLTP. Bateria ma pojemność 45 kWh. Samochód może być ładowany prądem zmiennym (AC) do 22 kW lub stałym (DC) do 75 kW. Oznacza to, że można go podładować szybką ładowarką od 10 do 80% w ciągu bez mała 40 minut.

Na życzenie eCitana można doposażyć w drugie drzwi przesuwnych, klapę bagażnika w miejsce podwójnych drzwi oraz hak holowniczy. Opcjonalnie dostępne jest również oświetlenia LED w ładowni, a także przegroda w wersji umożliwiającej przewożenie długich przedmiotów.

eCitan

Zawsze w kontakcie

Przydatna na co dzień może okazać się możliwość śledzenia pojazdu (przesyłanie współrzędnych geograficznych jadącego pojazdu poprzez GPS). Zaparkowany pojazd mona zlokalizować w promieniu ok. 1,5 km. Geofencing natomiast pozwala oznaczyć określony obszar. Informuje użytkownika za pomocą powiadomień push, gdy pojazd opuści lub wjedzie do wspomnianego obszaru. W eCitanie dostępny jest także multimedialny system MBUX. Ma on nawigację z opcją o aktualnym ruchu drogowym (Live Traffic Information), aplikacją Mercedes me i me Connect oraz sterowanie głosowym. Wszystko to kompatybilne jest z różnymi systemami operacyjnymi smartfonów.

eCitan

Wnętrze wykonano z wysokiej jakości materiałów. Kierowcy z pewnością docenią także trzy tryby rekuperacji, dwa programy jazdy, funkcję wstępnego ustawienia klimatyzacji i ogrzewania. Pojazd wyposażony jest również w ogrzewaną przednią szybę, podgrzewaną obręcz kierownicy czy bezkluczykowy dostęp Keyless-Go. Przy zakupie modelu eCitan w pakiecie jest też: gwarancja na akumulator i pakiet czterech bezpłatnych przeglądów.

Właściciele firm chcących rozpocząć swoją przygodę z elektromobilnością, powinni zaznajomić się ze szczegółami programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej. Pozwala on uzyskać dofinansowanie na zakup e-pojazdu w wysokości nawet do 70 000 zł.

Gotowy jest również osobowy wariant eCitana, nazwany EQT, na początek tylko w krótszej wersji.

eCitan
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź