wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościMAN Financial Services Polska już działa

MAN Financial Services Polska już działa

W siedzibie MAN Truck & Bus w Wolicy, odbyła się uroczysta inauguracja nowej spółki MAN Financial Services Polska. Powstała, aby sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportu ciężkiego i zapewnić najnowocześniejsze usługi w zakresie finansowania pojazdów MAN w Polsce.

MAN Financial Services Polska to spółka finansowa typu captive, gotowa sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportowej. Pod patronatem TRATON Financial Services, ta nowa jednostka będzie służyć jako katalizator przyszłych modeli biznesowych, elektryfikacji i innowacji w sektorze transportu.

MANy ciężarowe, dostawcze i autobusy pod opieką

Od czerwca tego roku MAN Financial Services Polska będzie oferować specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów marki MAN. Zarówno nowych, jak i używanych. Firma ma na celu wyjść naprzeciw pojawiającym się wymaganiom firm transportowych. Będzie wspierać je poprzez istotne przemiany w branży jak elektryfikacja i nowe modele biznesowe.

W ramach swojego zaangażowania w rozwój sektora transportu, MAN Financial Services Polska zaoferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania finansowe. Zaprojektowane będą specjalnie dla transportu ciężkiego. Te szyte na miarę usługi zapewnią większą elastyczność. Można je dostosować do unikalnych wymagań każdego klienta, skutecznie wspierając specyficzne potrzeby finansowe branży transportu ciężkiego.

Piotr Borowski, były dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services, został mianowany dyrektorem zarządzającym MAN Financial Services Polska. Pod jego kierownictwem firma jest zaangażowana w przewodzenie innowacyjnym usługom finansowym, które odpowiadają zmianom w branży w kierunku bardziej zrównoważonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Elektryfikacja w centrum zainteresowania

Sektor transportu przechodzi zmianę paradygmatu. Przestawia się na modele kładące nacisk na zrównoważony rozwój, wydajność i możliwości adaptacyjne, a w centrum tej zmiany znajduje się elektryfikacja. Nowa spółka stoi na czele tej transformacji, opowiadając się za przejściem na modele pay-per-use. Podejście to odzwierciedla głębsze zrozumienie zmieniającej się dynamiki rynku i zapotrzebowania na struktury finansowe wspierające takie transformacje.

Oczekuje się, że w tym zmieniającym się otoczeniu biznesowym finansowanie fabryczne (captive) będzie odgrywać coraz większą rolę. Zwłaszcza w miarę dostosowywania się przedsiębiorstw do nowych realiów rynkowych, w tym do dekarbonizacji i lepszej łączności.

„Dzięki nowej usłudze MAN Financial Services jesteśmy teraz gotowi zaoferować zintegrowaną ofertę elastycznych rozwiązań finansowych minimalizujących koszty działalności naszych klientów” – powiedział Claus Wallenstein – dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska i członek zarządu MAN Financial Services Polska

MAN doradzi, MAN wesprze

Finansowanie jest jednym z głównych wyzwań, którym należy sprostać w przypadku wprowadzenia elektryfikacji transportu, aby mogła się ona stać rzeczywistością. MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego. Celem jest pomoc klientom, dla których finanse są jedną z osi, ale nie jedyną. W szczególności obejmuje to również usługi doradcze. Zwłaszcza te mające na celu zapewnienie wstępnej analizy i merytorycznego wsparcia. Wszystko w celu sprawdzenia wykonalności i czasu potrzebnego przedsiębiorstwu na przejście na elektromobilność.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź