wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościToyota Professional najlepsza w swoich segmentach

Toyota Professional najlepsza w swoich segmentach

Od stycznia do końca maja zarejestrowano 4880 aut z linii Toyota Professional. Taki wynik oznacza wzrost o 21,2% rok do roku. Modele PROACE CITY i PROACE znalazły się wśród 10 najchętniej wybieranych samochodów użytkowych. Z kolei segment pick-upów zdominowany został przez Hiluxa.

Samochody z linii Toyota Professional są coraz częstszym wyborem polskich klientów. Od stycznia do maja 2024 roku zarejestrowano w naszym kraju już 4880 aut osobowych i dostawczych tej marki, czyli o 21,2% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W samym tylko maju na drogi wyjechały 693 pojazdy.

Toyota Professional na szczycie

Wśród 10 najpopularniejszych samochodów użytkowych od początku roku na drugim miejscu został sklasyfikowany PROACE CITY, a ósmą pozycję zajmuje PROACE. Oba modele znalazły się też w Top 10 maja – PROACE CITY był czwartym najczęściej rejestrowanym autem, a PROACE dziesiątym.

Od 2021 roku model PROACE CITY dominuje w segmencie CDV na polskim rynku. Po pięciu miesiącach 2024 roku ma on 32,8% udziału w tej kategorii. Od początku roku zarejestrowano już 2560 egzemplarzy tego wszechstronnego auta, czyli więcej niż trzech kolejnych konkurentów razem wziętych. To także o 31% lepszy wynik niż po pięciu miesiącach 2023 roku. Do tej pory 1482 samochody miały nadwozie van, a 1078 to osobowa wersja Verso. W maju klienci odebrali z salonów w sumie 409 egzemplarzy modelu PROACE CITY.

Druga pozycja czyli wciąż na podium

W segmencie MDV mocną drugą pozycję zajmuje PROACE. 1352 zarejestrowane egzemplarze przełożyły się na 18,2% udziału w tym segmencie. W dotychczasowych rejestracjach przeważa osobowa odmiana Verso – klienci odebrali z salonów 779 takich aut. Nadwozie van to 573 zarejestrowane pojazdy. W maju na polskich drogach przybyło łącznie 147 egzemplarzy modelu PROACE.

Aż 43,9% udziału w segmencie pick-upów ma Hilux. Wytrzymały i niezawodny model Toyoty to zdecydowany lider w tej klasie. Od początku roku zarejestrowano już 786, co jest wynikiem lepszym niż w pierwszych pięciu miesiącach 2023 roku o 58%. W maju od dealerów Toyota Professional wyjechały 93 Hiluxy.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź