wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościFord F-150 Lightning Supertruck rozpoczyna górskie testy

Ford F-150 Lightning Supertruck rozpoczyna górskie testy

Ford Performance zaprezentował elektrycznego pickupa F-150 Lightning SuperTruck. Demonstracyjny pojazd w kamuflażowym malowaniu rozpoczyna wkrótce testy. Okazją jest powrót do rywalizacji na górskim odcinku Pikes Peak. Podczas głównego wyścigu, 23 czerwca 2024 roku, pojazd poprowadzi Romain Dumas, obecny rekordzista Pikes Peak International Hill Climb.

Dane pojazdu:

  • Elektryczny model demonstracyjny, opracowany przez Ford Performance we współpracy z firmą STARD, nawiązuje do pick-upa F-150 Lightning.
  • Aerodynamika pojazdu została opracowana tak, aby osiągnąć siłę docisku 6000 funtów przy prędkości 150 mil na godzinę, co jest niezbędne do skutecznej rywalizacji na Pikes Peak.

Rozwiązania i prace badawczo rozwojowe:

  • Programy elektrycznych samochodów demo wpływają bezpośrednio na rozwój i badania nad elektrycznymi układami napędowymi.
  • Spostrzeżenia uzyskane w programie startu na Pikes Peak posłużą do kalibracji oprogramowania i ustalenia składu chemicznego ogniw akumulatorów trakcyjnych w pojazdach seryjnych, a także w przyszłych programach startów w wyścigach.

Dotychczasowe osiągnięcia w wyścigu Pikes Peak:

  • W roku 2023 elektryczny SuperVan 4.2 Forda ustanowił nowy rekord klasy open z czasem 8 min. 47,682 sek. na 20-kilometrowej trasie na szczyt Pikes Peak.

Modele demo F-150 Lightning:

  • F-150 Lightning SuperTruck idzie śladami F-150 Lightning Switchgear. Czyli wyczynowego modelu demonstracyjnego, przeznaczonego do szybkiej jazdy zarówno na drodze, jak i po bezdrożach, opracowanego we współpracy z RTR.
  • Zaprezentowany w styczniu 2024 roku Ford F-150 Lightning Switchgear powstał na seryjnej platformie F-150 Lightning. Został jednak wyposażony w udoskonalone zawieszenie, panele poszycia z kompozytu węglowego, płyty ochronne i wiele innych elementów. Każdy z nich zwiększa możliwości i oczekiwania wobec pojazdów elektrycznych.

Prace badawcze w programach sportów motorowych:

  • Wysiłki Ford Performance w sportach motorowych przyczyniają się do wzmocnienia zaangażowania i pewności, że wykorzystanie technologii i fachowej wiedzy zdobytej dzięki naszym pojazdom wyścigowym pomaga podnieść poziom całej oferty.
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź