wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNowy najemca w MLP Pruszków II

Nowy najemca w MLP Pruszków II

W centrum logistycznym MLP Pruszków II pojawił się nowy najemca. Około 23 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni będzie zagospodarowane z początkiem września 2025.

MLP Group zawarło nową długoterminową umowę najmu w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Firma dystrybucyjna zakontraktowała około 23 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Na cele magazynowe będzie wykorzystywać 19,6 tys. m kw. powierzchni. Kolejne 1,1 tys. m kw. przeznaczone będzie na przestrzenie socjalne i biurowe. W ramach przydzielonej powierzchni zewnętrznej powstanie plac manewrowy, a także miejsca parkingowe dla 4 ciężarówek oraz 130 samochodów osobowych. Zgodnie z zawartym porozumieniem najemca uzyska dostęp do nowego obiektu z początkiem września 2025 r.

MLP Pruszków II – Dobra lokalizacja, dobry dojazd

To co przyciągnęło klienta do naszego podwarszawskiego kompleksu to przede wszystkim doświadczenie MLP Group, doskonała lokalizacja centrum logistycznego MLP Pruszków II, świetny dojazd, rozbudowana funkcjonalność – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach pojawiają się instalacje fotowoltaiczne.

Wszystko co potrzeba w jednym miejscu

Centrum logistyczne posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park leży między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź