czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościJerzy Dudek wręcza DAF-a

Jerzy Dudek wręcza DAF-a

Boekestijn Transport Service otrzymała 150 DAF-a, dostarczonego w tym roku. Kluczyki odebrał dyrektor operacyjny firmy Sjef Boekestijn z rąk swojego bohatera z dzieciństwa, Jerzego Dudka.

Ciągnik siodłowy marki DAF był pierwszym pojazdem we flocie założonej w 1994 roku firmy Boekestijn Transport Service. Po 30 latach działalności holenderski przewoźnik ma już blisko tysiąc ciężarówek. Tylko w bieżącym roku ESA Trucks Polska dostarczyła tej firmie 150 DAF-ów.

Kluczyki do jubileuszowego, 150. egzemplarza modelu XG osobiście odebrał Sjef Boekestijn, dyrektor operacyjny Boekestijn Transport Service. Przekazał mu je Jerzy Dudek, którego drogę po mistrzostwo Holandii Sjef Boekestijn śledził na stadionie Feyenoordu Rotterdam.

Rodzinnie

Firmę założyli Arno i Peter Boekestijn, którzy zaczęli od jednej ciężarówki, jednego komputera i biura zaaranżowanego w starej sypialni. Przedsiębiorstwo już na samym początku działalności zaufało marce DAF i już w 1995 roku powiększyło flotę, dołączając do niej trzy ciągniki siodłowe DAF 95. Zakupiono je z myślą o prowadzeniu transportu w krajach Europy Wschodniej, co wkrótce stało się specjalnością firmy. W 2000 roku Holendrzy zdecydowali się na otwarcie filii w Polsce. Pierwsze lata nowego stulecia to okres dynamicznego rozwoju, dzięki któremu liczba pojazdów w barwach Boekestijn Transport Service wzrosła o 50 egzemplarzy, czyli łącznie do 68. W 2004 roku przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO:9001, a dziesięć państw Europy Środkowej weszło do Unii Europejskiej, co wkrótce ułatwiło działalność przewozową. Liczbę 100 pojazdów we flocie przekroczono jeszcze w 2010 roku.

DAF-a

Obecnie firma ma już blisko tysiąc ciężarówek oraz oddziały w Polsce, Białorusi, Irlandii, Niemczech i Mołdawii. Przedsiębiorstwo specjalizuje się m.in. w transporcie dla branży odzieżowej, farmaceutycznej, przewozach towarów wysokowartościowych, transportach całopojazdowych i truckingu.

Gość specjalny

DAF-a

Ostatnie egzemplarze z liczącego 150 sztuk zamówienia ESA Trucks Polska przekazała firmie Boekestijn Transport Service podczas „wyjazdowego meczu” zorganizowanego na torze w Bednarach pod Poznaniem. Piłkarskie porównanie jest tu uzasadnione, ponieważ gościem specjalnym wydarzenia był legendarny bramkarz, związany tak jak Boekestijn Transport Service z Holandią.

– Boekestijn Transport Service to duża i prężna organizacja, w której jednak ciągle czuć ducha rodzinnej firmy założonej blisko trzy dekady temu. A w rodzinach świętuje się ważne momenty i sukcesy. W tym roku dostarczyliśmy im już 150 DAF-ów, więc chcieliśmy, by przekazanie tego jubileuszowego było wyjątkową niespodzianką dla Sjefa Boekestijna i ciekawym wydarzeniem dla jego pracowników. Dlatego jubileuszowy ciągnik przywiózł Jerzy Dudek, legenda piłkarskiej reprezentacji Polski, Liverpoolu i Feyenoordu Rotterdam, czyli klubu, któremu Sjef kibicuje od dziecka. Co ciekawe, pierwszym sezonem, w którym Sjef odwiedzał stadion De Kuip był 1998/99, kiedy to Feyenoord z Jerzym Dudkiem w składzie sięgnął po mistrzostwo Holandii – opowiada Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

Wydarzenie było także okazją do nakręcenia wyjątkowego filmu, w którym dyrektor operacyjny i kierowcy Boekestijn Transport Service oraz Jerzy Dudek mieli okazję zaprezentować się jako zespół piłkarski podczas decydującego meczu.

DAF-a

DAF dla czołowego gracza

– Już od samego początku działalności rodzina Boekestijn stawiała na wdrażanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. To jeden z czynników, który pozwolił im na rozwój. Marka DAF towarzyszy im w tej drodze oferując coraz nowocześniejsze pojazdy i usługi. Zamówienie aż 150 DAF-ów XG w 2023 roku to potwierdzenie, że spełniają najwyższe wymagania właścicieli i kierowców Boekestijn Transport Service – mówi Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

Tegoroczne zamówienie dla Boekestijn Transport Service obejmuje 150 ciągników siodłowych DAF XG sfinansowanych w ramach leasingu fabrycznego Paccar Financial Polska. Nabywca wybrał wersję z 13-litrowym silnikiem Paccar-MX o mocy 480 KM. Komfort pracy i wypoczynku zapewnia przestronna kabina, klimatyzacja postojowa oraz fotele z pneumatyczną amortyzacją z wykończeniem Luxury (dla kierowcy) i Comfort (dla pasażera). Nad bezpieczeństwem czuwa blokada drzwi Night Lock oraz alarm gazowy ostrzegający przed zagrożeniami jakie może wywołać kuchenka używana do gotowania posiłków.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź