poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościOnTurtle włącza do sieci Rumunię

OnTurtle włącza do sieci Rumunię

OnTurtle włącza Rumunię, jako jedenasty kraj w swojej sieci. Firma wzmacnia swoją obecność na wschodzie kontynentu dzięki 31 nowym stacjom paliw.

Łącznie firma OnTurtle ma ponad 1700 stacji paliw i jest obecna w 11 krajach: Hiszpanii, Francji, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Austrii, Niemczech, Słowenii, Włoszech, Polsce, a teraz także Rumunii.

OnTurtle: Rumunia kluczowa dla logistyki

Rumunia jest, zaraz po Polsce, drugim co do wielkości rynkiem w Europie Wschodniej.

– Rumuńska strategia eksportowa łączy regiony, miasta i miejscowości w celu rozszerzenia bazy eksporterów i stworzenia sieci eksportowej, która odpowiada na zapotrzebowanie nowych rynków, zwłaszcza w Unii Europejskiej – wyjaśnia Marta Fàbregas, dyrektor generlana OnTurtle.

Strategiczna lokalizacja tego kraju sprawia, że jest platformą łączącą rynki Rosji, krajów bałkańskich i Morza Kaspijskiego, zwłaszcza z portu Konstanca, najważniejszego portu nad Morzem Czarnym. Co więcej, jego położenie będzie kluczowe dla logistyki unijnej w przyszłości, między innymi ze względu na przebieg gazociągu Iasi-Ungheni.

Stacje Smartdiesel

OnTurtle jest obecne w Rumunii poprzez 31 stacji paliw pod szyldem Smartdiesel. Nowe stacje, głównie do tankowania oleju napędowego i AdBlue, są rozmieszczone na terytorium kraju, w pobliżu granic z Węgrami, Serbią i Bułgarią.

– Ważne jest, aby rozwijać się w sposób zrównoważony i wydajny, umożliwiając kierowcom tankowanie po drodze i korzystanie z podstawowych usług – wyjaśnia Marta Fàbregas.

Oprócz nowych punktów tankowania, Rumunia oferuje nowy bezpieczny parking z certyfikatem ESPORG w zachodniej części kraju, w Pecicy.

– Tworzymy własną sieć certyfikowanych bezpiecznych parkingów w Europie, a biorąc pod uwagę znaczenie, jakie Rumunia ma i będzie miała w sektorze transportu i logistyki, będzie to niemal obowiązkowy przystanek – dodaje Fàbregas. Jest to parking dla samochodów ciężarowych ze 105 miejscami parkingowymi, z których 15 ma dostęp do zasilania.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź