sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościID Logistics dowozi elektrycznie

ID Logistics dowozi elektrycznie

ID Logistics używa elektrycznych samochodów do dostaw dla PepsiCo Polska. Auta dowożą towar do centrum Warszawy.

Firma wykonuje dostawy dla PepsiCo za pomocą 18 samochodów dostawczych. Planowana od lipca 2024 roku „strefa czystego transportu” w Warszawie, skłoniła operatora do dodania do floty elektrycznych Renault Trucks Master E-Tech Electric. Są one przeznaczone do przewozu ładunków na paletach i mniejszych przesyłek do restauracji, klubów, sklepów, sklepików szkolnych, fitness klubów oraz galerii handlowych zlokalizowanych w centrum Warszawy. Każdy z samochodów wykonuje dziennie minimum dwa kursy, dowożąc towar z centrum logistycznego PepsiCo na Białołęce. Samochody mieszczą do 8 palet. Wyposażone są w akumulatory o pojemności 52 kWh, co pozwala na przejechanie do 160 km na jednym ładowaniu.

Testy i koszty

Dział Transportu ID Logistics przeprowadził testy, uwzględniając nie redukcję emisji CO2, ale koszty codziennej eksploatacji. Korzyści wiążą się z możliwością używania buspasów i bezpłatnego parkowania sut elektrycznych.

– Nasi kierowcy przeszli także szkolenia, prowadzone przez Renault Trucks z eksploatacji oraz jazdy pojazdami elektrycznymi. Szkolenia obejmowały m.in. zagadnienia związane z rekuperacją energii oraz zrozumieniem wpływu, jaki ma dynamika jazdy na efektywność realizacji dostaw w warunkach miejskich – wyjaśnia Adam Olejnik, dyrektor elektromobilności w ID Logistics Polska.

Dla ID Logistics rozbudowa floty transportowej o pojazdy elektryczne jest kolejnym elementem wdrażania globalnej strategii CSR.

– Włączenie samochodów elektrycznych do floty z pewnością pozwoli nam na zdobycie nowego doświadczenia i wiedzy o zarządzaniu „zielonymi” łańcuchami dostaw – podkreśla Piotr Mroczka, dyrektor transportu w ID Logistics Polska.

Od 2018 roku

Współpraca między obiema firmami rozpoczęła się w 2018 roku. Od czterech lat operator zarządza operacjami w największym w polskiej sieci dystrybucyjnej PepsiCo magazynie centralnym w Mszczonowie. Obsługiwane są tu produkty suche, napoje gazowane, soki i słone przekąski dostarczane z fabryk w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim i Michrowie k/Grójca. Dział Transportu ID Logistics odpowiada także za dystrybucję i organizację dostaw do punktów sprzedaży.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź