piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościElektryczna śmieciarka Volvo w Bolesławcu

Elektryczna śmieciarka Volvo w Bolesławcu

Volvo Trucks Polska dostarczyło elektryczną śmieciarkę do Bolesławca.

Do tej pory, wszystkie elektryczne pojazdy przeznaczone do odbioru odpadów dostarczane były do prywatnych spółek obsługujących miasta. Teraz, po raz pierwszy, na zakup tego typu pojazdu zdecydowała się spółka należąca do miasta: Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Stroną udzielającą finansowania MZGK jest PKO Leasing. Samochód wybrano w wyniku przetargu.

Trzy tygodnie prób

Zakup poprzedzony został trzytygodniowym testem Bolesławcu. Użytkownicy zwracali uwagę na cichą i płynną pracę Volvo FE Electric. Kolejnym istotnym aspektem, który przesądził o zakupie były duża ładowność i zasięg, umożliwiające wykonywanie powierzonych zadań.

volvo

– Ekologiczny kierunek rozwoju naszej spółki skłonił nas do zakupu elektrycznej śmieciarki. Taki pojazd na drogach Bolesławca pozwoli nam ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza i zapewni cichy odbiór odpadów od mieszkańców, nawet we wczesnych godzinach porannych – mówi Krzysztof Basiak, prezes zarządu MZGK w Bolesławcu. – Dzięki temu, że mamy instalację fotowoltaiczną będziemy mogli naładować śmieciarkę wyprodukowanym przez nas prądem.

MZGK kupiło trzyosiowe Volvo FE Electric napędzane dwoma elektrycznymi silnikami połączonymi z 2-biegową przekładnią. Zabudowę Medium X4 dostarczył Ekocel.

Volvo FE najczęściej wykorzystywane jest do pracy na terenach zurbanizowanych. W ofercie w Polsce jest od maja 2021 roku.

– Jesteśmy szczególnie zadowoleni z faktu, że nasza elektryczna śmieciarka trafia do Bolesławca, miasta, które aktywnie dąży do poprawy jakości życia swoich mieszkańców – powiedział Marek Gawroński, dyrektor ds. elektromobilności i zrównoważonego rozwoju w Volvo Trucks Polska.

Finansowanie obejmuje koszt pojazdu oraz umowę serwisową. Kontrakt pokrywa wszystkie naprawy, zużycie i obsługę zapobiegawczą, a także monitorowanie w czasie rzeczywistym głównych podzespołów.

volvo

Podstawowe dane Volvo FE Electric:

•      Podwozie 6×2

•      Dopuszczalna masa całkowita zestawu 27 ton

•      Pojemność akumulatora 375 kWh (pakiet 4 baterii)

•      Zasięg do 275 km

•      Czas ładowania do pełna 2,3h przy ładowaniu prądem stałym o mocy 150 kW

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź