piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSolidaris odbiera elektryczne ciągniki Volvo FM

Solidaris odbiera elektryczne ciągniki Volvo FM

Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do firmy Solidaris.

Solidaris jest wieloletnim partnerem Volvo Trucks i pierwszym polskim rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, które wprowadza do floty dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM. Samochody rozpoczęły pracę w okolicy Kędzierzyna-Koźla.

Spółka Solidaris powstała we wrześniu 2003 roku, jako rodzinna firma założona przez rodzeństwo Groeger. Teraz Flotę firmy zasiliły dwa w elektryczne Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli elektrycznych ciężarówek szwedzkiej marki. Jako ciągnik może tworzyć zestawy o dmc 44 t.

Wieloletnia współpraca

Solidaris

– Dla Solidarisa, wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży – mówi Piotr Groeger.

W przekazaniu pojazdów wzięli udział: Piotr i Jana Groegerowie, Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska, Sabina Nowosielska, prezydenta Kędzierzyna-Koźla oraz Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wszyscy uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym we wdrażaniu zrównoważonego transportu.

– Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów. Konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i spółki Solidaris, która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem jej 20-lecia. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami. Piotr i Jan Groegerowie, właściciele firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadze zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego. Dzisiejszy dzień i zasilenie floty Solidarisa w dwa „zeroemisyjne” pojazdy jest tego namacalnym dowodem. Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras. To również zaufanie do naszej marki, która ma dziś ugruntowaną pozycję w segmencie ciężkiej elektromobilności oraz może się poszczycić największą liczbą komercyjnie jeżdżących po polskich drogach pojazdów elektrycznych. Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach braci Groegerów, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris – powiedziała Małgorzata Kulis.

Solidaris

Volvo FM Electric – podstawowe informacje

•      moc ciągła 490 kW (3 silniki elektryczne)

•      skrzynia biegów I-Shift,

•      napęd 4×2

•      Kabina Globetrotter

•      dopuszczalna masa całkowita zestawu do 44 ton

•      Pojemność akumulatora 540 kWh (6 akumulatorów)

•      Zasięg do 300 km

•      Czas ładowania do 100%:

•      prądem zmiennym (AC) o mocy 43 kW – 9,5 godziny

•      prądem stałym (DC) o mocy 250 kW – 2,5 godziny

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź