piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościAutobusy Yutong w Wałczu

Autobusy Yutong w Wałczu

Na ulice Wałcza wyjedzie osiem autobusów elektrycznych Yutong.

Umowę na dostawę autobusów i ładowarek podpisali Maciej Żebrowski burmistrz Wałcza i Emil Dmochowski, dyrektor sprzedaży Busnex Poland.

Yutong już w 2024 roku

– Bardzo się cieszymy, że elektrobusy Yutong pojawią się także w województwie zachodniopomorskim. Do Wałcza dostarczymy 9-metrowe pojazdy, sprawdzone już przez polskie samorządy. Osiem autobusów elektrycznych to solidne wsparcie dla komunikacji miejskiej i krok w kierunku zielonego transportu. Dostawę zrealizujemy w 2024 – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Yutong
Yutong E9

Wybrany przez Wałcz Yutong E9 może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów. Autobus ma 9 metrów długości i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażony w klimatyzację i monitoring. Kontrakt obejmuje dostawę 4 mobilnych, dwustanowiskowych ładowarek. Autobusy zostaną dostarczone w dwóch etapach: pierwsze cztery do końca I kwartału 2024 r., a pozostałe do końca II kwartału 2024 r.

15 mln dofinansowania

– W 2019 r. zakupiliśmy 5 autobusów niskoemisyjnych, dziś podpisaliśmy umowę na 8 autobusów elektrycznych. Liczymy, że ten zabieg pozwoli nam wprowadzić w mieście darmową, a jednocześnie ekologiczną komunikację miejską – powiedział Maciej Żebrowski.

Zakup „zeroemisyjnego” taboru autobusowego oraz infrastruktury do ładowania przez Wałcz został dofinansowany kwotą w wysokości ponad 15 mln zł w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowa została zawarta w 2022 r., a w 2023 r. miasto wybrało w przetargu Busnex Poland jako dostawcę elektrobusów.

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który dostarczył i zakontraktował już ponad 100 autobusów elektrycznych dla 19 samorządów z 8 województw. Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji „elektryków”. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe – w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź