czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualności20 elektrobusów Yutong już Białymstoku

20 elektrobusów Yutong już Białymstoku

Nowe elektrobusy Yutong wyjechały na ulice Białegostoku, zasilając tutejszą komunikację miejską.

Busnex Poland dostarczył do stolicy województwa podlaskiego 20 autobusów elektrycznych marki Yutong wraz z infrastrukturą do ładowania. Dzień wcześniej, podczas pikniku na Rynku Kościuszki, oficjalnie zaprezentowali je przedstawiciele samorządu oraz Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland i Jack Li, dyrektor generalny Yutonga na Europę.

Pierwsze elektryczne

– Dwadzieścia autobusów elektrycznych stanowi solidne wsparcie dla komunikacji miejskiej, a z perspektywy całego rynku jest to jedno z największych zamówień. Wybór marki Yutong po raz kolejny potwierdza jej konkurencyjność – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

elektrobusy Yutong

12-metrowe Yutongi są pierwszymi autobusami elektrycznymi w Białymstoku. Ich zakup wpisuje się w działania miasta na rzecz „zeroemisyjnego” transportu. Inwestycja, obejmująca także utworzenie intermodalnego węzła komunikacyjnego oraz zapewnienie infrastruktury dla transportu publicznego, została dofinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia kwotą przeszło 135 mln zł.

Klimatyzacja i ochrona baterii

W Białymstoku rozpoczęły pracę Yutongi E12. To niskopodłogowe autobusy z bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu maksymalnie 350 – 400 kilometrów.

elektrobusy yutong

Wyposażenie elektrobusów obejmuje między innymi automatyczną klimatyzację, monitoring z kamerami o 360-stopniowym widoku, system wczesnego ostrzegania kierowcy o zagrożeniach na drodze oraz najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

elektrorbusy yutong

Elektrobusy Yutong i szkolenie

Nowe elektrobusy w biało-zielonych barwach zostały dostarczone do Białegostoku podczas wakacji. Następnie trwały odbiory techniczne i jazdy testowe, a także szkolenia kierowców i pracowników zaplecza technicznego dotyczące eksploatacji i obsługi elektrobusów oraz infrastruktury do ładowania, obejmującej łącznie 23 ładowarki, w tym trzy warsztatowe w trzech zajezdniach.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź