piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWarto przeczytaćRedos Trailers: minimalny czas, maksymalna elastyczność

Redos Trailers: minimalny czas, maksymalna elastyczność

Każda godzina ma kluczowe znaczenie, aby skutecznie dostarczyć towar do celu. Tutaj rewelacyjnym rozwiązaniem okazuje się być system nadwozi wymiennych BDF. Rozwiązanie takie jest w ofercie firmy Redos Trailers.

System BDF to nowoczesny sposób na załadunek i rozładunek towarów. Pozwala on na szybkie i łatwe odłączenie nadwozia (kontenera) od podwozia.

Elastyczność odgrywa tu kluczową rolę, a rodzaj nadwozia może być dopasowany do zadań.

Zgodnie z potrzebami

Dla firmy Redos Trailers z Nowego Tomyśla nadwozia wymienne to codzienność, tak jak dla jej partnerów. Zastosowanie takiego pojazdu w łańcuchu dostaw przekłada się na obniżenie kosztów logistyki i umożliwia optymalizację zarządzania, co z kolei oszczędza cenny czas. BDF-y są idealnym narzędziem w branżach, gdzie wymagane są szybkie i zdecydowane reakcje na zmieniające się trendy w ilości i rodzaju ładunków.

Redos Trailers
Redos Trailer oferuje kompletny system obejmujący uzbrojenie podwozi, przyczepy centralnoosiowe oraz z obrotnicą, a przede wszystkim różnego rodzaju nadwozia wymienne: od kurtynowych po chłodnicze.

Redos współpracuje z wieloma partnerami krajowymi i zagranicznymi, którzy uznali, że to rozwiązanie nadaje siłę i elastyczność ich transportowi. Dużym plusem współpracy jest fakt, że Redos Trailers proponuje kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników. Oferta obejmuje pełną gamę elementów tworzących system BDF: od uzbrajania podwozi samochodów ciężarowych, poprzez przyczepy, po skrojone na miarę nadwozia typu kurtynowego, furgonowego czy skrzyniowego, a nawet nadwozia chłodnicze. Do tego dochodzi szereg rozwiązań poprawiających ergonomię załadunku i rozładunku, a także takie, które pozwalają szybko i solidnie zabezpieczyć wszystko, co znajduje się w pojeździe.

System wymiennych nadwozi został zaprojektowany na podstawie wieloletnich doświadczeń firmy Redos i zoptymalizowany pod kątem rosnących wymagań rynku. Dzięki temu zabudowy te są bezawaryjne, niezawodne i efektywne przez wiele lat.

Lekkie i wytrzymałe

Charakterystyczną cechą kontenerów produkowanych przez Redos Trailers jest ich niska masa własna, najlżejsze z nich ważą zaledwie 2380 kg. To jednak nie oznacza, że traci się na wytrzymałości. Wręcz przeciwnie! Rama nośna w konstrukcjach Redos jest wykonana z wysokogatunkowej stali o podwyższonej wytrzymałości MC700. Taki wybór umożliwia zastosowanie cieńszych profili, co redukuje masę pojazdu bez wpływu na jego wytrzymałość. Niska masa własna przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, a to zwiększa rentowność transportu.

Redos Trailers
Zastosowanie stali o podwyższonej wytrzymałości oraz cynkowanie ogniowe komponentów zabudowy jest gwarancją niskiej masy własnej, wysokiej wytrzymałości i trwałości.

Redos Trailers dokłada wszelkich starań, aby pojazdy były solidne, funkcjonalne i bezpieczne. Wszystkie kluczowe elementy konstrukcji, takie jak rama, podramówki, podłużnice, a także wieszaki na palety i uchwyty na skrzynki narzędziowe, poddawane są procesowi cynkowania ogniowego, co znacznie wydłuża ich trwałość i odporność na korozję. Żywotność tak zabezpieczonych elementów sięga nawet 30 lat.

Redos Trailers: indywidualne podejście

Redos kładzie duży nacisk na indywidualne podejście do każdego partnera i jego potrzeb. Doskonale rozumie oczekiwania tych, którzy liczą czas nie w godzinach, a minutach, Nadwozia wymienne typu BDF pozwalają nie tylko błyskawicznie zamieniać załadowane lub wcześniej rozładowane nadwozie, ale także w kilka chwil zmieniać przeznaczenie całego zestawu. Na przykład, z plandeki na kontener i odwrotnie. Nie bez powodu tam, gdzie czas pracy kierowcy jest niezwykle cenny, coraz częściej spotyka się tego typu pojazdy.

W optymalizacji czasu pracy kierowcy, kluczową rolę odgrywają detale, które skracają czas przeładunku i pozwalają szybko wrócić na drogę. Dzięki nim załadunek, rozładunek i zabezpieczenie towaru mogą być szybsze i mniej pracochłonne, co z kolei przyspiesza realizację każdego zlecenia przewozowego.

Redos Trailers
Nadwozia wymienne odgrywają ważną rolę we współczesnej logistyce, przyspieszając przepływ ładunków. Dzięki nim pojazd może szybciej wrócić na drogę, a czas pracy kierowcy jest lepiej wykorzystywany.

Stosując system BDF zarówno na podwoziu, jak i przyczepie podnosi się wydajność przewozu. Jeśli ładunki są lekkie i objętościowe, idealnym rozwiązaniem jest przyczepa centralnoosiowa. Jeśli jednak ładunek jest innego typu i potrzebne są wysokie zdolności manewrowe, warto rozważyć zestaw z przyczepą na obrotnicy.

Każdy z elementów składający się na system nadwozi wymiennych nie tylko ułatwia i skraca procesy przeładunkowe, ale wpływa na większe bezpieczeństwo samego ładunku i obsługi. Nadwozie jako jednostka ładunkowa stanowi doskonałe zabezpieczenie dla transportowanych dóbr także w przewozach intermodalnych, a w związku z rosnącą siecią centrów logistycznych, rola takich zabudów szybko rośnie.

www.redos.pl

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź