sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Krysiak zostanie na dłużej w MLP Poznań West

Krysiak zostanie na dłużej w MLP Poznań West

Spółka Krysiak, producent sprzętu ogrodniczego przedłużył umowę najmu 3,8 tys. mkw. powierzchni magazynowych w MLP Poznań West.

Krysiak Sp. z o.o. podpisała z MLP Group umowę przedłużającą na kolejne lata najem powierzchni w centrum logistycznym MLP Poznań West. Producent sprzętu ogrodniczego korzysta obecnie łącznie z około 3,8 tys. mkw. Na cele magazynowe przeznaczone jest nieco ponad 3,7 tys. mkw., a powierzchnie biurowe zajmują ponad 70 mkw. Spółka wynajmuje przestrzenie od MLP Group od przeszło trzech lat. Do nowego obiektu w MLP Poznań West wprowadziła się na początku 2020 r. Zarówno wówczas, jak i obecnie przy wydłużeniu umowy najmu na kolejny okres, firmę reprezentowała agencja doradcza Sawitar Estate Broker.

Wysoki standard

Spółka Krysiak działa na polskim rynku od ponad 30 lat. Prowadzi sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodniczych własnych marek, w tym: Faworyt, Lider, Handy oraz 4garden. W asortymencie ma również sprzęt wielu europejskich producentów. Oferuje sprzęt, który przyda się osobom zawodowo lub hobbystycznie zajmującym się ogrodami, przycinaniem drzew oraz aranżacją terenów zielonych.

– Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West w obecnym kształcie może poszczycić się tym, iż praktycznie wszystkie powierzchnie są zajęte, dlatego możliwość wynajęcia nowych przestrzeni jest mocno ograniczona. W tej sytuacji najemcy, którzy dołączyli do nas na początku funkcjonowania tego parku korzystają teraz z przywileju wydłużenia umowy. Zawarcie transakcji z firmą Krysiak potwierdza jednocześnie, że nasi najemcy doceniają wysoki standard centrum logistycznego i jego doskonałą lokalizację. Obiekty budowaliśmy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i są one standardowo poddawane certyfikacji BREEAM. Na dachach magazynów montujemy panele fotowoltaiczne, a na terenie parku stawiamy wiaty na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Zapewnia to najemcom duży komfort użytkowania oferowanych przez nas powierzchni – podkreśliła Agnieszka Góźdź, członek zarządu i naczelny dyrektor rozwoju, MLP Group S.A.

Na zachód od Poznania

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od skrzyżowania z autostradą A2. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-handlu, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 180 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej. Wybrane budynki mają certyfikat BREEAM.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź