sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWielton we flocie firmy Dobosz Trans

Wielton we flocie firmy Dobosz Trans

W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych. Wszystkie z telematyką Aberg Connect.

Odbiór pierwszych 50 sztuk Curtain Master miał miejsce pod koniec drugiego kwartału br. Dostarczenie kolejnych 32 pojazdów zaplanowano na wrzesień tego roku. Zamówione pojazdy wyposażone zostały w autorską telematykę marki Aberg Connect wchodzącej w skład Grupy Wielton.

Naczepy i telematyka

W grudniu 2022 r. kontrahent odebrał 30 naczep kurtynowych wyprodukowanych przez producenta z Wielunia. Są to pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki o zróżnicowanych gabarytach. Specjalna konstrukcja belki w przedniej części pojazdu wykonana została jako profil zamknięty, dzięki czemu naczepa ma optymalną wytrzymałość. W zależności od konfiguracji, masa pojazdu zaczyna się od 6100 kg. Dodatkowo profil przypodłogowy wyposażony został w zabezpieczającą ładunek listwę Safety Lock.

– Cieszymy się, że współpraca Wieltonu z doświadczoną firmą Dobosz Trans się rozwija i kolejne zamówienia dotyczą coraz większej liczby pojazdów. Dodatkowo, pojazdy wyposażone zostały w autorskie rozwiązania telematyczne jednej z marek Grupy Wielton, Aberg Connect – mówił Ireneusz Golec, dyrektor sprzedaży flot Wielton S.A.

Współpraca Wieltonu i Dobosz Transu rozpoczęła się w 2014 roku. Do tej pory wieluński producent dostarczył temu kontrahentowi ponad 120 naczep kurtynowych.

Dobosz Trans: spełniają oczekiwania

Firma Dobosz Trans specjalizuje się w transporcie drogowym na terenie Polski oraz Europy zachodniej. Firma ta, posiadająca we flocie ponad 200 pojazdów, obchodziła w minionym roku dwudziestolecie działalności. Kadra złożona z 250 osób łącznie w ciągu roku obsługuje ponad 40 000 transportów. Siedziba firmy jest w Kolonii Biskupskiej w województwie opolskim.

– Jako firma o ugruntowanej pozycji i z ponad 20 letnim doświadczeniem mamy doskonałe rozeznanie jakie produkty spełniają nasze oczekiwania pod względem technologicznym, jakościowym czy wytrzymałościowym. Od kilku lat w naszej flocie znajdują się naczepy marki Wielton i współpraca zawsze przebiegała bez zarzutów, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na produkty tej marki. Już we wrześniu do naszej floty dołączą kolejne 32 naczepy kurtynowe tego wieluńskiego producenta – dodał Maciej Dobosz, prezes firmy Dobosz Trans.

Własna telematyka

Aberg Connect to marka odpowiedzialna za digitalizację produktów Grupy Wielton. Dostęp do bieżących danych o pojeździe ułatwia zarządzanie flotą i pozwala na redukcję kosztów operacyjnych. Od przyszłego roku nowe naczepy marek grupy dostarczane na rynki unijne będą wyposażane w telematykę i układ kontroli ciśnienia w oponach (TPMS) Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo pracy kierowców.

Dobosz Trans
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź