piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościMTL wybrała agregaty Advancer Spectrum

MTL wybrała agregaty Advancer Spectrum

Szkocka firma McLanachan Transport Limited (MTL) odebrała pierwszą z dziesięciu nowych naczep wyposażonych w agregaty Advancer Spectrum A-500 firmy Thermo King.

Naczepy te produkuje spółka Gray & Adams we współpracy z dilerem Thermo King Northern, który dostarcza agregaty. Pojazdy trafią do floty firmy TIP, która poprzez wynajem długoterminowy udostępni je firmie McLanachan Transport Limited.

Precyzja i wybór

– Ponieważ prowadzimy transport w temperaturze kontrolowanej dla firm farmaceutycznych w całej Europie, inwestujemy w nowoczesną flotę — powiedział Damian McLanachan, dyrektor zarządzający w MTL. – Naczepy z agregatami Advancer Spectrum otwierają kolejny etap rozwoju naszej firmy. Chcę podziękować firmom Gray & Adams, Thermo King Northern i TIP za ich wsparcie”.

advancer spectrum

– Agregaty naczepowe Advancer Spectrum zapewniają naszym klientom precyzyjną, wielostrefową kontrolę temperatury w naczepach, a także obniżają koszty paliwa i obsługi — powiedział Jon Jerrard-Dinn, kierownik ds. sprzedaży regionalnej w firmie Thermo King na Wielką Brytanię. – Firma MTL może mieć pewność, że wrażliwe ładunki jej klientów, takie jak produkty farmaceutyczne, będą transportowane w określonym i kontrolowanym środowisku. Model Advancer Spectrum pozwoli im również dostosować warunki dla różnych rodzajów ładunku w różnych częściach naczepy; od bardzo niskiej temperatury z tyłu do tylko nieco obniżonej z przodu lub też mrożenia całej ładowni.

Napęd do wyboru

Agregaty Thermo King Advancer Spectrum zapewniają nawet o 30% lepszą wydajność pod względem zużycia paliwa niż poprzednia generacja, skracając czas przeglądów nawet o 30%.

To pierwsze na rynku agregaty do naczep wielotemperaturowych oferujące pełną przejrzystość poziomu i zużycia paliwa. Klienci mogą uzyskać dostęp do stanu zużycia paliwa i innych danych, zarówno z poziomu agregatu, jak i zdalnie, za pośrednictwem telematyki, co umożliwia im optymalizację pracy floty. Urządzenie jest uzupełnione w standardzie o usługi telematyczne przez pierwsze dwa lata eksploatacji.

Nowy agregat Advancer Spectrum wykorzystuje miękką hybrydę (mild hybrid) pracującą przy napięciu 48 V, teraz dostępną także dla wersji wielotemperaturowej.

Nowe parowniki rozmieszczone w wybranych miejscach ładowni zapewniają wysoką wydajność i skuteczne chłodzenie całej ładowni. Umożliwiają dokładne zarządzanie temperaturą, zapewniając na bieżąco wgląd w pracę agregatu oraz warunki w poszczególnych komorach ładowni.

Agregaty Advancer Spectrum mogą być zasilane przez oś elektryczną AxlePower i napęd HybridDrive. Są produkowane w Galway w Irlandii.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź