sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaLogistyka 4.0Marathon International ma nowe centrum obsługi e-handlu

Marathon International ma nowe centrum obsługi e-handlu

Marathon International zakończył budowę jednego z najnowocześniejszych centrów do obsługi e-handlu w Polsce. Nowy obiekt jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie.

Na terenie swojej siedziby w Kostrzynie Marathon International zakończył budowę w pełni zautomatyzowanej, ogrzewanej hali magazynowej o powierzchni 17 000 mkw. Posiada ona wydzieloną część socjalną, a także 500 mkw powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Jest doskonale zlokalizowany, znajduje się bezpośrednio przy wjeździe na drogi łączące Trójmiasto z Wrocławiem i Warszawę z Berlinem. Dzięki temu transport z centrum będzie bardzo łatwy w dowolną stronę świata.

– To dla nas niezwykle ważny krok w rozwoju naszej firmy. Oddanie centrum e-commerce pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi dla naszych klientów: od magazynowania, konfekcjonowania, po transport. Dzięki automatyzacji procesów nasze centrum jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie – komentuje Emil Lisowski, prezes zarządu Marathon International Logistics.

Budynek centrum e-handlu ma 20 m wysokości oraz sześciopoziomową, zautomatyzowaną strefę konfekcjonowania z wydzieloną strefą wysokiego składowania. Na jego dachu znajdują się panele fotowoltaiczne, które pozwolą pozyskiwać energię z promieni słonecznych.

W nowoczesnym obiekcie będą możliwe pakowanie (w tym pick&pack, copacking), konfekcjonowanie i obsługi zwrotów, etykietowanie oraz przygotowywania zestawów do wysyłki.

marathon international
Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź