czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościPonad 500 000 punktów ładowania w sieci DKV Mobility

Ponad 500 000 punktów ładowania w sieci DKV Mobility

Używając karty paliwowej DKV Mobility można ładować auta na 509 000 stacjach ładowania. Kilka dni temu do sieci dołączyło 470 publicznych punktów w Hiszpanii marki Zunder, a także 2500 punktów w Wielkiej Brytanii marki Connected Kerb.

– Przekroczyliśmy kolejny kamień milowy, jakim jest ponad pół miliona stacji oferujących energię elektryczną dla aut. To oznacza, że rozliczając tankowania z DKV Mobility, klienci otrzymują zbiorcze faktury za wszystkie takie transakcje – wyjaśnia Anna Biekionis, dyrektor DKV Mobility Polska.

Płatności przy ładowarkach wielu marek i operatorów na terenie całej Europy można dokonywać za pomocą karty DKV Card +Charge oraz aplikacji DKV Mobility.

DKV: szybki wzrost

Podmiotem, który w DKV Mobility odpowiada za rozwój sieci stacji oferujących energię elektryczną jest spółka zależna GreenFlux.

– Wraz z GreenFlux tylko w tym roku podłączyliśmy ponad 100 000 punktów dla pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni z tego postępu i zamierzamy dalej zwiększać nasz zasięg – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.

Dzięki zaangażowaniu GreenFlux liczba ładowarek wzrosła pięciokrotnie od września 2020 r., kiedy to DKV Mobility ogłosiła aktywację swojego 100-tysięcznego punktu. Operator oferuje także wygodne rozliczanie transakcji klientom, którzy ładują samochody firmowe zarówno w pracy, jak i w domu.

Hiszpania i Wielka Brytania

W Hiszpanii kilka dni temu do sieci dołączyło 470 publicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Hiszpanii marki Zunder, o pojemności do 360 kWh.

– Zunder to innowacyjna i szybko rozwijająca się firma w sektorze e-mobilności oraz czołowy dostawca infrastruktury i usług ładowania w Europie Południowej – mówi Sven Mehringer. – Dzięki współpracy z Zunderem możemy rozszerzyć nasze rozwiązania dla firmowych flot elektrycznych na rynku hiszpańskim.

dkv

Ponadto DKV Mobility nawiązało współpracę z Connected Kerb w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu sieć ładowania dostępna na kartę paliwową powiększy się o około 2500 stacji.

– To partnerstwo ma dla nas wielką wartość. Connected Kerb jest jednym z największych operatorów punktów ładowania w Wielkiej Brytanii – mówi Anna Biekionis.  – Zapewniają wyjątkowe podejście do infrastruktury, dzięki czemu obsługa pojazdów elektrycznych będzie jeszcze bardziej płynna i dostępna dla naszych klientów.

– Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej i wygodnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Partnerstwo z Greenflux pozwoli użytkownikom aplikacji DVK Mobility znaleźć, korzystać i płacić za ładowanie w sieci Connected Kerb w sposób łatwy i bezproblemowy – dodaje Chris Pateman-Jones, dyrektor generalny Connected Kerb.

Dzięki ostatnim wdrożeniom na klientów DKV Mobility czeka dziś ponad 509 000 publicznych i półpublicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie. Tym samym firma zapewnia dostęp do jednej z największych europejskich sieci punktów ładowania aut na prąd.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź