wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaLogistyka 4.0Daikin zacieśnia współpracę z Dachserem

Daikin zacieśnia współpracę z Dachserem

W Ingolstadt został uruchomiony nowy magazyn, który obsłuży firmę Daikin.

W Ingolstadt obie firmy otworzyły niedawno magazyn, z miejscem na 16 900 palet. Budynek wyposażono w najnowocześniejszą rozwiązania usprawniające przetwarzanie zamówień. Dzięki temu Daikin może skrócić czas dostawy i obniżyć koszty. W nowym magazynie zastosowano pompy ciepła, a na dachu zainstalowano panele słoneczne. Ponadto Dachser wykorzystuje w magazynie eklektyczne wózki widłowe.

Nowy obiekt odgrywa ważną rolę rozwoju Daikina w Niemczech, szczególnie, że może zostać rozbudowany.

Od pół wieku w Europie

Daikin powstał w Japonii w 1924 roku. Obecnie jest obecnie jednym z dużych dostawców systemów HVAC: ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oczyszczania powietrza, a także urządzeń dla chłodnictwa. Już w 1936 roku, producent wyposażył pociągi w Japonii w systemy klimatyzacji, co było znaczącą innowacją w tamtych czasach. Kolejna miała miejsce pod koniec lat 60-tych, kiedy to firma wprowadziła pierwszy system klimatyzacji używający pomp ciepła. W latach 70-tych Daikin otworzył oddział w Belgii, po czym w latach 90-tych nastąpiła ekspansja w postaci kolejnych oddziałów i utworzenia filii w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W 1998 roku Daikin otworzył spółkę zależną w Unterschleissheim niedaleko Monachium w Niemczech, działającą jako Daikin Airconditioning Germany. Działalność firmy obejmuje sprzedaż energooszczędnych systemów grzewczych, pomp ciepła i klimatyzacji dla rynku mieszkaniowego, komercyjnego i przemysłowego. Od tego czasu Niemcy stały się ważnym centrum prac badawczo-rozwojowych, a także produkcji wysokiej klasy urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Daikin współpracuje z firmą Dachser od 2017 roku. Dachser zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją produktów z Unterschleissheim do klientów Daikina działających na niemieckim rynku. Usługi logistyczne dla firmy zapewnia Dachser Monachium. Obsługą zajmuje się dział kluczowych klientów korporacyjnych firmy Dachser.

Dachser pracuje dla Daikina także w Austrii i Nowej Zelandii.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź