wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDB Schenker w Toruniu

DB Schenker w Toruniu

DB Schenker dodał do swojej sieci nowy terminal w Toruniu. Obiekt został oficjalnie otwarty 12 maja 2023 roku.

To już 18 terminal DB Schenkera w Polsce. Nowy obiekt, którego budowa pochłonęła ponad 50 mln zł, znajduje się jest w Toruniu przy ul. Przelot 74, w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód. W oficjalnym otwarciu terminalu wzięli udział przedstawiciele DB Schenkera, lokalne władze, a wśród nich prezydent miasta Michał Zaleski, reprezentanci uczelni i mediów oraz goście specjalni, w tym Jowita Michalska, założycielka Digital University, organizatorka konferencji Masters&Robots oraz ambasadorka Singularity Group w Polsce.

DB Schenker

Dogodne połączenie

– Cieszę się, że Toruń wzmacnia naszą sieć dystrybucyjną, stając się jednocześnie kolejną poważną inwestycją w ciągu ostatnich czterech lat w tym obszarze. We wszystkich przedsięwzięciach stawiamy sobie trzy istotne cele: aby budowane obiekty były przyjazne i bezpieczne dla pracowników, aby były maksymalnie wydajne pod kątem operacyjnym i służyły biznesowi oraz, co ważne, aby spełniały najwyższe środowiskowe standardy. To jest powód do dumy, ale też nasz wkład w realizację ambitnego globalnego celu, czyli osiągnięcia zeroemisyjności do roku 2040 – mówi Piotr Zborowski, dyrektor regionu Europy Północnej i Wschodniej w DB Schenkerze.

– Nowy oddział w naszej sieci logistycznej nie tylko zwiększa możliwości operacyjne firmy, ale stwarza również szanse na rozwój biznesu obecnych i potencjalnych klientów. Dzięki nowej lokalizacji jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń i skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek, zwłaszcza w centralnej Polsce. Terminal cross-dockinowy w Toruniu wyróżnia doskonałe położenie, w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, z dogodnym połączeniem praktycznie w każdym kierunku. Nowy obiekt to też nowoczesne, przyjazne i bezpieczne miejsce pracy dla naszych pracowników, kierowców i przewoźników – mówi Władysław Kiczak, wiceprezes transportu lądowego w klastrze północno-wschodniej Europy w DB Schenkerze.

DB Schenker

Na uczestników wydarzenia czekała również wycieczka po nowym terminalu, podczas której mogli z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje ten nowoczesny obiekt zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii oraz z myślą o ograniczaniu wpływu na środowisko. Już w drugiej połowie 2023 r. terminal w Toruniu będzie wykorzystywał wyłącznie zieloną energię pochodzącą w 100% z farm wiatrowych i fotowoltaicznych. To już piętnasty terminal DB Schenkera zasilany zieloną energią. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), która określa najwyższe standardy w zakresie ekologii i komfortu użytkowania.

DB Schenker

Nowy terminal DB Schenker w Toruniu w skrócie

•      Na działce liczącej blisko 41 tys. mkw. powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 mkw. i nowoczesne biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 mkw.

•      Terminal ma 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz specjalną rampę, służącą do ich odśnieżania. Na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych.

•      Obiekt zlokalizowany jest tuż przy węźle Lubicz autostrady A1. Znajduje się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, z dogodnym połączeniem praktycznie w każdym kierunku, co ma wpływ na sprawne i niezakłócone dostawy towarów.

•      Budynek został wyposażony m.in. w zintegrowany system sygnalizacji świetlnej, obejmujący rampę i doki, aby wzmocnić bezpieczeństwo przy rozładunku czy załadunku przesyłek.

•      W projekcie uwzględniono rozwiązania oszczędzające wodę czy np. energooszczędne, automatyczne oświetlenie LED. Terminal wyposażony jest w nowoczesny system BMS (Building Management System), pozwalający na sprawne monitorowanie i zarządzanie zasobami energii.

•      Budynek powstawał zgodnie z zasadami BREEAM i jest obecnie w trakcie certyfikacji. Nie licząc kierowców – dostawców firmy – pracować będą tam 53 osoby.

•      Terminal został wybudowany we współpracy z Panattoni.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź